موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/45315 :کد

0

آب با لوله به دریاچه ارومیه منتقل می‌شود

  چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۱
تعداد بازدید : ۳۲۴   
 تحلیل ایران -آب با لوله به دریاچه ارومیه منتقل می‌شود

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: در دوران پسا تحریم ضمن تلاش برای رسیدن به استاندارد بین المللی مدیریت، برآنیم که اقدامات اجرایی با فناوری‌ نو انجام شود.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: در دوران پسا تحریم ضمن تلاش برای رسیدن به استاندارد بین المللی مدیریت، برآنیم که اقدامات اجرایی با فناوری‌ نو انجام شود و انتقال آب‌ در حوضه دریاچه ارومیه توسط لوله که همینک در کشور در حال تولید است صورت خواهد گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روابط عمومی ستاد احیاء دریاچه ارومیه، عیسی کلانتری این مطلب را در بیست و یکمین جلسه هماهنگی ستاد دریاچه ارومیه بیان کرد و گفت: روز به روز به انجام تعهدات‌مان امیدوارتر می‌شویم.


وی ادامه داد: مدیران دولتی که  به مصوبات هیات دولت در رابطه با برنامه‌های نجات دریاچه ارومیه  اعتقادی ندارند  حق حضور در مدیریت‌های استانی نداشته و از آنجا که آحاد مقامات عالی کشور از مقام معظم رهبری تا ریاست جمهوری و یکایک اعضای کارگروه ستاد احیا متشکل از وزرا و . . . به احیای دریاچه تاکید دارند هنوز شاهدیم برخی مدیران میانی و استانی در راستای مصوبات هیات دولت قرار نگرفته‌اند.


مسعود تجریشی رئیس علمی کارگروه این ستاد نیز در حاشیه این جلسه اظهار داشت: مسایل اجتماعی و فرهنگی اجرای این طرح عظیم ملی برای ما مهم است و استانداران حوضه به عنوان روسای این کمیته درهر استان با جدیت و اهمیت کافی به این موضوع به عنوان بازوهای موثر در خدمت برنامه‌های نجات دریاچه ارومیه می‌باشند که جای قدردانی دارد .


وی در بخش دیگری، مصوبات در حال اجرای این طرح را محصول بررسی‌های علمی و فنی در کارگروه‌های تخصصی اعلام کرد و گفت: ما هنوز هم به پیشنهادات واصله حساس هستیم و در کمیته‌های مربوطه به بحث و بررسی می‌گذاریم و چنانچه مورد تاکید کمیته‌های علمی قرار گیرد در کارگروه مطرح و تصمیم گیری‌های لازم صورت خواهد پذیرفت.


تجریشی همچنین در مورد صرفه‌جویی 40درصدی آب کشاورزی که از برنامه‌های مهم تامین آب برای دریاچه می‌باشد نیز گفت: از همکاری دانشگاه‌های منطقه و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها بهره‌مند خواهیم شد.


گفتنی است هم اکنون اعضای هیات علمی دانشگاه‌های منطقه، به عنوان گروه‌های نظارت و پایش طرح‌هایی که توسط دستگاه‌های اجرایی در منطقه صورت می‌گیرد  مشغول به کار هستند.


بیست و یکمین جلسه‌ هماهنگی ستاد احیای دریاچه ارومیه در حالی برگزار شد که خبر از آبگیری سد سیلوه در آینده نزدیک داده شد.


احیاء دریاچه ارومیه ارومیه یکی از وعده‌های انتخاباتی روحانی در ایام انتخابات بود که در جمع مردم ارومیه بر این مهم در دولت تاکید داشت؛ اما احیاء دریاچه ارومیه همچنان به طور کامل صورت نگرفته و حتی طبق نظر ستاد احیاء در یاچه ارومیه برنامه‌ای  ساله برای این منظور تدوین شده که در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :