موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/45414 :کد

0

والی زاده: اخلاق سیاسی را بر رقابت ترجیح می‌دهم

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۱۶
تعداد بازدید : ۲۴   
 تحلیل ایران -والی زاده: اخلاق سیاسی را بر رقابت ترجیح می‌دهم

معاون اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام از انصراف خود در جریان انتخابات به نفع اصولگرایان خبر داد.

معاون اطلاع رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام از انصراف خود در جریان انتخابات به نفع اصولگرایان خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران ؛ ساسان والی‌زاده طی بیانیه‌ای که در اختیار باشگاه خبرنگاران قرار داد، از داوطلبی در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به نفع اصولگرایان انصراف داد.
 
متن بیانیه به شرح زیر است.
 
انتخابات، فصل نشاط سیاسی کشور و فرصت نمایش حضور مردم در سایه همدلی و برآیند آن اقتدار و امنيت ملي است.
 
این جانب  در شرایطی به عرصه انتخابات وارد شدم که هدفم  را دفاع از فرهنگ در عرصه سیاست قرار داده بودم.
 
به باور اینجانب اعتدال نه تعریف یک جناح بلکه تعبیر رفتار مبتنی بر عقلانیت و از صفات همه گروه های سیاسی باید باشد و اصولگرا نیز نه یک گروه سیاسی که نام مشترک همه نیروهای انقلابی است که به آرمان های بزرگ ملت و ارزش های نظام در عمل وفادارند.
 
سیاستگذاری عالمانه در عرصه فرهنگ همچنان دغدغه باورمندان و اهالی فرهنگ ، هنر و رسانه است ، اما متاسفانه جز معدودی چهره های صاحبنظر در ادوار قبلی خانه ملت  ، حضور پررنگ کسانی که به معنای واقعی از جنس فرهنگ باشند تا با بينش و دانش و معرفت در عرصه فرهنگی کشور تصمیم سازی و قانونگذاري کنند همچنان مسئله ای جدی و حلقه ای مفقوده است.
 
در این دوره احساس کردم که فقدان ایده در بحث فرهنگ ؛ ممکن است آنچه دغدغه دلسوزان فرهنگ در طراز جمهوری اسلامی است را به امری فرو گذار شده تبدیل کند. در چنین شرایطی بنده در حوزه انتخابیه تهران ، ری ، اسلامشهر و شمیرانات حضور یافتم و با حمایت ها و همراهی ها به مراحل نهایی انتخاب در فهرست اصولگرایان راه یافتم. کناره گیری برخی از السابقون و التفات به رویش ها باب نوینی در دوره اخیر بود که شایسته تحسین است .
 
البته عهدی بسته  شد تا کسانی که در نهایت به فهرست 30 نفره راه نیابند، ضمن انصراف ،  از فهرست منتخب حمایت كنند. بنابراين و در شرایطی که امكان قرار گرفتن نام اين جانب در برخی دیگر از فهرست ها فراهم است، برای آن که اگر عهدی اخلاقی را پذیرفتم ؛تلاشی برای شکستن آن نکنم،  بنا به رعایت اخلاق سیاسی و پایبندی به ميثاق، از حق خود برای ادامه حضور در انتخابات انصراف داده و حمایت خود را از فهرست منتخب  ائتلاف اصولگرایان بنا به عهد مألوف  اعلام می كنم.
 
ان شاالله آحاد ملت حتی آنان که انتقاداتی به نحوه اداره کشور دارند اما به تعبیر مقام معظم رهبری به سربلندی ميهن عزيزمان می اندیشند، با حضور با نشاط و معنادار خود انتخاباتی به یادماندنی را رقم  بزنند.
 
محبت همه دوستانی را که در این مدت از سر اخلاص  اين برادر خود  را یاری دادند، قدر مي نهم و سپاس مي گزارم.
 منبع : باشگاه خبرنگاران
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :