موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45501 :کد

0

چراغ ولایت فقیه خاموش شدنی نیست

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -چراغ ولایت فقیه خاموش شدنی نیست

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه چراغ ولایت فقیه خاموش نمی‌شود و پرچم آن برزمین نمی‌افتد و تا ظهور امام زمان (عج) تداوم دارد، گفت: مقام معظم رهبری به خوبی توانسته کشتی انقلاب را در دریای پرتلاطم...

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه چراغ ولایت فقیه خاموش نمی‌شود و پرچم آن برزمین نمی‌افتد و تا ظهور امام زمان (عج) تداوم دارد، گفت: مقام معظم رهبری به خوبی توانسته کشتی انقلاب را در دریای پرتلاطم به سوی ساحل سعادت رهنمون کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان پیش از ظهر امروز در همایش جایگاه، وظایف و کارآمدی مجلس خبرگان رهبری که در تالار قدس مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار داشت: مسئله ولایت‌فقیه یک مسئله کلامی، تاریخی، فقهی، قرآنی و تاریخی است که کمتر مسائلی وجود دارد که از همه ارکان برخوردار باشد.

 

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به جایگاه ولایت در اسلام افزود: خداوند از آغاز خلقت مسئله ولایت را به وجود آورد و بر اساس روایات هر پیامبری پیش از اینکه فوت کند جانشین بعدی خود را مشخص کرده بود، رسول خدا نیز پیش از اینکه رحلت کند امام علی(ع) را به عنوان جانشین خود مشخص کرد و تاکید کرد که دین شما کامل شد و نعمت بر شما تمام و باید پشتیبان ولایت باشید.

 

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه پرچم ولایت باید برافراشته باشد، بیان کرد: خداوند زمین را بدون حجت نمی‌گذارد، ولایت الهی ویژگی‌های بسیاری دارد و جانشینان خداوند از تلاش افرادی برای حکومت ظلم در دنیا جلوگیری می‌کنند.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه ولایت ائمه(ع) مورد توجه است، افزود: نظام ولایت فقیه باید تداوم داشته باشد و امام علی(ع) در نهج البلاغه بر جایگاه ولایت فقیه تاکید کردند و باید توجه خوبی نسبت به بررسی‌های پژوهش در خطبه‌های مرتبط با ولایت فقیه در این کتاب نفیس و الهی داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه جریانی ایجاد شد که چند قرن ائمه(ع) از مدیریت و سیاست کنار گذاشته شدند، بیان کرد: در گذشته فقها قائل به ولایت فقیه بودند اما قدرت اینکه حکومتی را به وجود بیاورند نداشتند، ملااحمد نراقی و محمد تقی برقانی در جنگ روسیه با ایران در جبهه حضور داشتند و مشاهده کردند عدم وجود ولایت برای مردم مشکلات زیادی را به وجود آورده است که پس از جنگ به اهمیت و لزوم جایگاه ولایت تاکید کردند.

 

مرجع تقلید شیعیان افزود: دشمن اسلام را به حاشیه رانده بود و مدعی بود که دین باید از سیاست جدا شود و مردم زیر سیطره استکبار بودند و مردم در حکومت‌های پیش از انقلاب نقشی در ادامه جامعه نداشتند.

 

آیت الله نوری همدانی با اشاره به نقش علما در بیداری جامعه در برابر ظلم گفت: علما و بزرگان دین هیچ گاه سکوت نمی‌کردند و همواره در صحنه بودند و در راستای نجات مردم از ظلم و ایجاد حکومت اسلامی و ولایت فقیه تلاش می‌کردند تا اینکه امام خمینی(ره) که فقیه و مرجعی بزرگ بودند با همت و تلاش و از خودگذشتگی حکومت اسلامی را مستقر کرد.

 

استاد سطوح عالی حوزه علمیه افزود: پس از امام خمینی(ره) مقام معظم رهبری به خلف صالح رسید که به خوبی توانسته کشتی انقلاب را در دریای پرتلاطم به سوی ساحل سعادت رهنمون کند، مردم علاقه‌مند به رهبر معظم انقلاب و حامی ایشان هستند و با مدیریت ایشان در جهان عزتمند هستیم.

 

وی بیان کرد: در زمان ما ولایت فقیه برقرار است که در این زمینه فقها وظیفه و رسالت مهمی را برعهده دارند که عزت و قدرت را حفظ کنند، چراغ ولایت فقیه خاموش نمی‌شود و پرچم آن برزمین نمی‌افتد و تا ظهور امام زمان(عج) تداوم دارد و باید همواره در مسیر ولایت فقیه حرکت کنیم.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :