موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45504 :کد

0

جنبه معنوی مجلس خبرگان رهبری فدای رقابت سیاسی نشود

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۴۸   
 تحلیل ایران -جنبه معنوی مجلس خبرگان رهبری فدای رقابت سیاسی نشود

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جنبه معنوی مجلس خبرگان رهبری نباید در رقابت‌های سیاسی فدا شود ،گفت: مجلس خبرگان رهبری مسئولیت سنگینی در حفظ و حراست از جایگاه رکن رکین و مقدس ولایت فقیه را...

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جنبه معنوی مجلس خبرگان رهبری نباید در رقابت‌های سیاسی فدا شود ،گفت: مجلس خبرگان رهبری مسئولیت سنگینی در حفظ و حراست از جایگاه رکن رکین و مقدس ولایت فقیه را بر عهده دارد.

 
 به گزارش تحلیل ایران، آیت الله سید‌محمود هاشمی شاهرودی پیش از ظهر امروز در همایش جایگاه، وظایف و کارآمدی مجلس خبرگان رهبری که در تالار قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی سنگ بنای تمدن اسلامی است که امام خمینی (ره) این بنای فاخر را با اتکاری به قرآن کریم و فقه جعفری وبا تاسی به ائمه (ع) در کشور ایران پایه گذاری کرد.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه امام خمینی (ره) بر پایه ژرف اندیشی فقه را تئوری عملی دین برای اداره جامعه می‌دانست، افزود: امام خمینی (ره) دین و قرآن کریم را با نگاه وسیعی می‌دید که تأمین کننده همه شئون زندگی بشر است و برای همه نیازهای بشر برنامه‌های کاملی دارد.

آیت الله هاشمی شاهرودی بیان کرد: در افق دید امام راحل اجتهاد پیش از آنکه فروغ فقهی باشد شناخت کلان و گسترده وسیع فقه در مدیریت پویای جامعه بشری در همه ابعاد بشر می‌دانست، مسئله ولایت و امامت از نگاه امام مقابله با طاغوت و حفظ نظام ولایی که از دوران رسول خدا آغاز شد و در عصر غیبت امام زمان (عج) بر عهده فقیهان است.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه ولایت فقیه تداوم ولایت پیامبر (ص) است، گفت: همان طوری که در برخی از آیات الهی آمده است حقیقت ایمان گردن نهادن به حاکمیت رسول خدا است و جامعه ایمانی تلقی می‌شود در همه امور به نور و وحی الهی متصل باشد.

وی با اشاره به آیه ای از قرآن کریم تصریح کرد: قرآن کریم ملاک تشخیص ربانیت ائمه (ع) را در دو موضوع می‌داند که شرط اول اشراف کامل به قرآن کریم وشرط دوم هدایت جامعه بر پایه شریعت الهی است که این دو نکته مهم عام است وبرای همه پیامبران الهی است.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: نگاه امام خمینی (ره) نگاهی نظام ساز و تمدن ساز دین و فهم اسلام و قرآن کریم بود و فقه علوی را برنامه ترقی بشر و ولایت فقیه را راه خروج از ولایت شیطان و هدیه ای برای امت اسلامی می‌دانست.

آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به اهداف و وظایف مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مجلس خبرگان رهبری مسئولیت سنگینی در حفظ و حراست از جایگاه رکن رکین و مقدس ولایت فقیه را بر عهده دارد و بهترین سازو کار فقهی و اسلامی و مردمی برای معرفی امامت و استمرار ولایت احکام الهی و تداوم نظام و حکومت اسلامی است.

استاد حوزه علمیه با اشاره به لزوم مشارکت همگانی در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی گفت: در اسفندماه دو انتخابات بسیار مهم برگزار می‌شود که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، جمهوری اسلامی همواره مورد حمایت مردم انقلاب و حزب اللهی بوده و جامعه اسلامی با حضور پرشور و حماسی در انتخابات سبب ناامیدی دشمنان می‌شوند.

وی با بیان اینکه نامزدهای خبرگان و مجلس شورای اسلامی باید تقوای سیاسی را رعایت کنند، تصریح کرد: نامزدهای مجلس خبرگان رهبری وظیفه سنگینی دارند و باید رعایت حفظ شئون این جایگاه رفیع را داشته باشند، جنبه معنوی مجلس خبرگان رهبری نباید در رقابت‌های سیاسی فدا شود چون مردم نمایندگان خبرگان رهبری را نمایندگان معنوی خود در نظام اسلامی می‌دانند.
منبع:تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :