موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/45507 :کد

0

هشدار شولتز درباره جدایی اتحادیه اروپا در سایه بحران پناهند

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۱
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -هشدار شولتز درباره جدایی اتحادیه اروپا در سایه بحران پناهند

رئیس پارلمان اروپا با انتقاد شدید از رویکرد برخی کشورهای اروپایی در عدم پذیرش پناهندگان، درباره جدایی اتحادیه اروپا در چنین شرایطی هشدار داد.

رئیس پارلمان اروپا با انتقاد شدید از رویکرد برخی کشورهای اروپایی در عدم پذیرش پناهندگان، درباره جدایی اتحادیه اروپا در چنین شرایطی هشدار داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، "مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اروپا در گفتگو با "روند شای" آلمان انتقاد شدیدی را به رویکرد برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا در قبال بحران پناهندگان از جمله مجارستان و لهستان وارد کرد.

 

وی با ابراز عصبانیت درباره کشورهایی که هیچ پناهنده ای را نمی پذیرند گفت: من در طول زندگی ام به ندرت چنین شرایط مضحکی را تجربه کرده ام. هیچ سیاست پناهندگانی در اتحادیه اروپا وجود ندارد بلکه آمیخته ای از ناسیونالیسم در این اتحادیه دیده می شود.

 

رئیس پارلمان اروپایی درباره خطر جدایی اروپا در صورت ادامه پیدا کردن چنین شرایطی هشدار داده و در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد اگر آلمان واقعا در بحران پناهندگان مرزها را ببندد بازار واحد در اروپا در عرض چند روز در رکود کامل فرو رفته و عواقب اقتصادی آن غیر قابل پیش بینی خواهد بود.

 

وی سیاست پناهندگان مرکل را تمجید کرده و آرزو کرد که سران بیشتری در اتحادیه اروپا مشابه مرکل عمل کنند.

 

شولتز با اشاره به اظهار نظر اخیر حزب افراط گرای ضد یوروی آلمان مبنی بر لزوم هدف گلوله قرار دادن پناهندگان برای جلوگیری از هجوم آن ها گفت: من گاهی اوقات شرمنده ام که یک آلمانی هستم.

وی همچنین بحث ها درباره محدودیت پذیرش پناهندگان را بی معنی ارزیابی کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :