موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حقوق قضائی

a/45516 :کد

0

دیدار هیئت قضایی ایران با مسئولان هلند

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -دیدار هیئت قضایی ایران با مسئولان هلند

هیات بلند پایه حقوقی قضایی جمهوری اسلامی ایران با مسئولان سازمان های بین المللی مقیم لاهه و مقامات قضایی هلند دیدار و گفتگو کرد.

هیات بلند پایه حقوقی قضایی جمهوری اسلامی ایران با مسئولان سازمان های بین المللی مقیم لاهه و مقامات قضایی هلند دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، هیئت حقوقی قضایی جمهوری اسلامی که به سرپرستی کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل ستاد حقوق بشر و همکاری‌های بین‌المللی قضایی قوه‌قضاییه به لاهه هلند سفر کرده است، با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی سفارت کشورمان، با دبیرکل سازمان کنفرانس حقوق بین‌الملل خصوصی، رجیسترار دیوان بین‌المللی دادگستری، معاون دبیرکل سازمان سلاح های شیمیایی، معاون دادستان دادگاه رسیدگی به جنایات یوگسلاوی سابق، رییس دیوانعالی هلند و مسئولین شورای قضایی هلند به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

 

مقامات سازمان‌های بین‌المللی در این دیدارها آخرین تحولات و دستاوردهای سازمان متبوع خود را به اطلاع هیئت ایرانی رساندند. معاون دبیرکل سازمان منع سلاح شیمیایی در دیدار با هیئت ایرانی، از حمایت‌ها و نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در این سازمان قدردانی کرد.

 

غریب‌آبادی، رییس هیئت ایرانی نیز با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با سلاح‌های کشتار جمعی و اینکه ایران خود قربانی سلاح شیمیایی است و 13 هزار شهید و 100 هزار جانباز شیمیایی تقدیم کرده است، بر حمایت‌های موثر ایران از کنوانسیون و سازمان تاکید و نقش سازمان در تحقق خلع سلاح شیمیایی و حفط صلح و امنیت بین‌المللی را مهم ارزیابی کرد و خواهان نابودی هرچه سریع‌تر سلاح‌های شیمیایی باقی مانده شد.

 

در جلسات جداگانه با رییس دیوانعالی هلند و مسوولین شورای قضایی هلند نیز طرفین به معرفی نظام های قضایی دو کشور پرداخته و بر ضرورت تبادل تجربیات و نظرات در حوزه های حقوقی و قضایی تاکید کردند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :