موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45534 :کد

0

۳۷ سال دشمنی با آمریکا کشور را به پیشرفت امروز رسانده است

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۲۳
تعداد بازدید : ۳۶۵   
 تحلیل ایران -۳۷ سال دشمنی با آمریکا کشور را به پیشرفت امروز رسانده است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه آمریکا امروز خلع سلاح شده است، گفت: امروز که هیچ‌یک از اقدامات دشمن به نتیجه نرسیده‌ به مذاکره روی آورده‌ است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه آمریکا امروز خلع سلاح شده است، گفت: امروز که هیچ‌یک از اقدامات دشمن به نتیجه نرسیده‌ به مذاکره روی آورده‌ است.

 

به گزارش تحلیل ایران  سردار محمدرضا نقدی در همایش بصیرتی ارکان شجره طیبه صالحین سپاه امام رضا(ع) که در محل حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه آمریکا علی‌رغم تمام تلاش‌های خود هیچ وقت به نتیجه مطلوب نرسید، ‌اظهار کرد: آمریکا چندین کودتا به راه انداخت که در تمام آن‌ها ناموفق بود. گروه‌های تروریستی را به جان ملت انداخت اما در تمام این اقدامات با شکست مواجه شد.

 

وی با بیان اینکه 17 هزار شهید ترور در ایران وجود دارد، ادامه داد: آمریکا شهدای محراب، شهیدان رجایی و باهنر و برجستگان انقلاب را کشت اما باز هم به نتیجه نرسید. فرانسه، آمریکا و انگلیس عامل تمام این خونریزی‌ها هستند. اکنون این کشور‌ها پس از ترورها، کودتاهای ناموفق و تحمیل جنگ به مذاکره که بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری همان نفوذ است روی آورده‌اند.

 

نقدی با تاکید بر اینکه آمریکا بود که جنگ را به مردم ایران تحمیل کرد، افزود: امام (ره) روز 31 شهریور ماه دو پیغام به مردم رساندند که در هر دو بر این موضوع که صدام به دستور آمریکا به ملت ما حمله می‌کند، تاکید داشتند. دشمنان حتی از جنگ تحمیلی نیز به نتیجه نرسیدند و 10 سال بعد فتنه 78 را رقم زدند.

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: فتنه‌گرهای فتنه 78 بعد از شکست به کاخ سفید روی آوردند و بوش آن‌ها را دلداری می‌داد. فتنه 88 را نیز آمریکا به راه انداخت. بیانیه‌ها و برنامه‌هایی را که تدوین کرده بودند موجود است، در آستانه فتنه 88 چندین رسانه فعالیت خود را آغاز کردند که پیش از آن وجود نداشتند. خوشبختانه این اقدامات نیز با بیداری مردم، برکت خون امام حسین(ع) و تدبیر مقام معظم رهبری به نتیجه نرسید.

 

وی با اشاره به اینکه فتنه‌گران پس از شکست به آمریکا نامه نوشتند که اگر خواستار پیروزی بر ملت ایران هستید اقتصاد این کشور را فلج کنید، افزود: به همین دلیل آمریکا تحریم‌های ظالمانه را بر مردم تحمیل کرد تا مردم تسلیم شوند. وزیر خارجه و رئیس جمهور آمریکا به کشورهای مختلف باج دادند تا اقتصاد ایران را به وسیله تحریم‌ها فلج کنند.

 

نقدی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور آمریکا در تاریخ 15 فروردین ماه 94 در حضور خبرنگاران اعتراف کرد که تحریم علیه ملت ایران به نتیجه نمی‌رسد و آن‌ها را متوقف نمی‌کند و باید وارد مذاکره شد. پس از آن در تاریخ 17 تیر ماه بار دیگر تاکید کرد که تحریم‌ها تاثیری ندارد و باید وارد مذاکره شوند. وزیر خارجه آمریکا نیز بیش از 50 بار اعتراف کرد که مجبور به مذاکره با ایران هستند حتی صراحتا اعلام کرد که اگر راه دیگری وجود دارد اقدام کنید.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این خصوص گفت: این اعترافات چه معنایی جز اینکه دشمن در ترور و کودتا شکست خورده است دارد؟ ما در جنگ تنها بودیم. ارتش آمریکا در سال آخر مستقیما با ما وارد جنگ شد حتی پس از آن فتنه‌هایی را به راه انداختند. اما تمام این جنگ‌های سیاسی،‌ اقتصادی و فرهنگی با شکست روبه‌رو شد. اکنون وقت آن رسیده است که دشمن دست‌های خود را بالا بگیرد و اعتراف به شکست کند اما این کار را نمی‌کند و می‌گوید مذاکره می‌کنیم. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این مذاکره یعنی نفوذ.

 

وی با اشاره به اینکه وقتی در جنگ یک طرف خلع سلاح می‌شود به چرب‌زبانی روی می‌آورد و در صدد نزدیک شدن به طرف مقابل بر می‌آید، اظهار کرد: در این هنگام اگر طرف مقابل ساده لوح باشد اجازه نزدیک شدن می‌دهد. آمریکا امروز خلع سلاح شده است، تمام تیرهایش را مصرف کرده و امروز دست خالی است به همین دلیل می‌خواهد با چرب‌زبانی نزدیک شود.

 

نقدی نفوذ را به دو دسته فردی و جریانی تقسیم کرد و ادامه داد: جیسون رضائیان که ظاهرا خبرنگار واشنگتن ‌پست هست وقتی دستگیر شد، آمریکا تمام خبرنگاران را جمع می‌کند و می‌گوید در ایران آزادی وجود ندارد. این خبرنگار به ظاهر آزادی خواه است اما از کنج خانه بعضی از مقامات سر در می‌آورد. هدفش تنها انتقال اطلاعات سیاسی نیست بلکه مسائل خصوصی را نیز انتقال می‌دهد و بعد موجب جریان‌سازی می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکا برای آزادی جاسوسان خودش است که امروز تحریم بانک سپه را برداشته و یک میلیارد و 700 میلیون دلار را از پول‌های بلوکه شده ایران آزاد کرده است تا این جاسوس نیز آزاد شود. برخی این را به دلیل دیپلماسی و مذاکره می‌دانند.

 

وی با اشاره به اموالی که از ابتدای انقلاب به مصادره آمریکا در آمده است، تصریح کرد: در بیانیه الجزایر آمریکا متعهد شد که قوانین و تحریم‌هایی که علیه ایران وضع شده است را لغو کند و در قبال آن جاسوس‌هایش را تحویل بگیرد. عده‌ای به تعهدات آمریکا خوش‌بین بودند و جاسوس‌ها را تحویل دادند در حالی که آمریکا حتی نمی‌داند تعهد را با کدام (ت) می‌نویسند. پس از تحویل جاسوس‌ها نه تنها اموال مصادره شده را برنگردانند بلکه در امور داخلی کشور نیز دخالت‌های خود را ادامه دادند.

نقدی با بیان اینکه در قانون بودجه 2016 آمریکا مبلغ دو میلیارد و 308 میلیون دلار یعنی معادل 8000 میلیارد تومان برای برقراری دموکراسی در ایران و چهار کشور دیگر در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: این عمل یعنی رای ملت کشک است. آمریکا قصد دارد نظام را براندازد. در بیانیه الجزایر تعهد داده بود که در امور داخلی کشور دخالت نکند. اما از این تعهد سرباز زد. در مقابل مسئولین ما چه کردند؟ مسئولینی که قسم خورده بودند قانون اساسی را حمایت کنند هیچ اقدامی در جهت دفاع از این قانون و دخالت‌های ظالمانه نکردند.

 

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه آمریکا اساس کار خود را بر نفوذ قرار داده است، عنوان کرد: در زمینه نفوذ فردی، یک نفر مثل جیسون رضائیان را برای کسب اطلاعات و حتی بدتر از آنها خط دادن و القاء کردن آموزش می‌دهد. متاسفانه کشور در حال حاضر درگیر نفوذ است و نفوذ مربوط به آینده نمی‌شود.

 

وی به نفوذ جریانی که خطرناک‌تر از نفوذ فردی است اشاره کرد و افزود: نفوذ جریانی یعنی حرکت در جهت جریان‌سازی به منظور برخی موضوعات، دشمن می‌خواهد که ملت ایران مثل آمریکا فکر کند، از دنیا لذت ببرد و هواپیمای شیک سوار شود. یکی از القاها این است که به مردم بقبولانند آمریکا خوب شده و دیگر آن آمریکای گذشته که امام آن را متجاوز می‌دانست، نیست.

 

نقدی ادامه داد: برخی از افراد آنقدر چشم‌سفید‌اند که می‌گویند امام(ره) در صدد دوستی با آمریکا بوده است. این افراد فکر می‌کنند که ما سواد نداریم. ما در جوانی حرف‌های امام(ره) را می‌خوردیم و با آنها زندگی می‌کردیم با این حال وقتی این ادعا را شنیدم دوباره سخنان امام(ره) را مطالعه کردم. امام(ره) 100 لقب را که یکی از یکی تندتر است از جمله متجاوز، جنایتکار، شریر، تروریست به ذات و رژیم قرون وسطایی به آمریکا نسبت داده است. حالا این افراد بی‌حیا می‌گویند که امام به دنبال دوستی با آمریکا بوده است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه مردم عراق و حتی قانونگذاران این کشور خواستار خروج منافقان از خاک کشورشان هستند، اضافه کرد: علی‌رغم تظاهرات مردم و تصویب قوانین در مجلس عراق مبنی بر اینکه منافقان خاک عراق را ترک کنند آمریکا همچنان در جای خود ایستاده است. ریگی و دار و دسته‌اش را چه کسی حمایت می‌کرد؟ ریگی خودش اعتراف کرده که در نیروگاه ناتو آموزش دیده، به ناوهایی که در خلیج فارس جولان می‌دهند چه کسی آموزش داده است؟، گروه‌های تروریستی را چه کسی پرورش می‌دهد؟ ماهواره‌های که علیه ایران شایعات پخش می‌کنند مقرشان در کجاست؟.

 

وی با تاکید بر اینکه آمریکا امروز دشمن ماست، خاطرنشان کرد: در مهر ماه 94 در مجلس آمریکا قانونی به تصویب رسید که دولت آمریکا حق لغو تحریم‌ها علیه ایران را ندارد، مگر اینکه ایران غرامت سربازانشان را که در سال 63 در لبنان کشته شدند به مبلغ 46 میلیارد دلار بپردازد. مشخص نیست چطور و با چه دینی بهای خون این افراد را حساب کرده است. در حالی که هیچ سندی ندارد اما ما سند داریم که 230 هزار شهید کشور را آمریکا به کشتن داده است. آمریکا قبول کرده که کودتای 28 مرداد و جنگ تحمیلی را به راه انداخته است. حداقل 220 هزار نفر از این شهیدان به دستور مستقیم آمریکا کشته شدند.

 

نقدی با اشاره به اینکه در حال حاضر اغلب تحریم‌ها همچنان پا برجا هستند، تصریح کرد: تنها تعدادی از تحریم‌ها به مدت 120 الی 180 روز به تعلیق در آمدند. این یعنی قانون عوض نشده است تا نکند اگر دوباره قصد رای‌گیری داشتند این قانون رای نیاورد.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آمریکا به دنبال این است که به ملت ایران القاء‌ کند برای پیشرفت در اقتصاد و علم باید با آمریکا ارتباط داشته باشد. این دروغ نیست؟ 50 سال بود که ایران با آمریکا دوستی می‌کرد و مدیریتش را به دست آمریکا داده بود. اکثریت مردم ایران در سال 57 بی‌سواد مطلق بودند، این دستاورد 50 سال دوستی با آمریکا است. در مشهد و تهران پزشک‌های بنگلادشی که خودشان از کشوری فقیر آمده بودند مردم را معالجه می‌کردند. وضع ایران به گونه‌ای بود که روستاها برق و مخابرات نداشتند. جاده‌های ترانزیتی خاکی بود. در حالی که روزانه 6 میلیون بشکه نفت از ایران خارج می‌شد. اما اکنون که جمعیت ایران سه برابر گذشته است و روزانه تنها یک میلیون نفت صادر می‌شود وضع کشور را ببینید. اگر دوستی با آمریکا پیشرفت به همراه داشت وضع کشور در آن سال‌ها اینگونه نبود.

 

 

وی با تاکید بر اینکه 37 سال دشمنی با آمریکا کشور را به پیشرفت امروز رسانده است، یادآور شد: ما در زمان مبارزه با آمریکا موفق به شکافتن اتم شدیم. چرا اکنون دوستان آمریکا یکی از یکی بدبخت‌تر شده‌اند؟، به طور مثال ترکیه 420 میلیارد بدهی دارد و به کشوری بدبخت و ناامن تبدیل شده است. نخست‌وزیر مصر اعتراف کرد که "ما به خاطر بهبود وضعیت اقتصادی با اسرائیل و آمریکا سازش کردیم در حالی که ایران مبارزه کرد، اما امروز می‌بینیم که این مبارزه موجب پرتاب ماهواره از ایران شد و در کشور ما سه میلیون نفر در قبرستان‌ها می‌خوابند".

 

نقدی با اشاره به اینکه مردم عربستان با وجود فروش ده میلیون بشکه نفت در روز فقیرند ، افزود: اگر 100 متر از اطراف کعبه دور شویم به بیچاره آباد می‌رسیم. با وجود آن همه ثروت 35 درصد مردم در این کشور زیر خطر فقر هستند. عربستان 10 برابر ایران نفت می‌فروشد و جمعیتی کمتر از یک سوم جمعیت کشور ما دارد اما مردمش در فقر به سر می‌برند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: در دو سه سال اخیر که به آمریکا خوش‌بین شده‌ایم آمار بیکاری افزایش پیدا کرده، کارخانه‌ها با تعطیلی مواجه شده، کشور از نظر علمی با دو رتبه نزول و حتی در عرصه ورزشی نیز در منطقه آسیا با یک رتبه نزول روبه‌رو شده است. دیگر تا کی باید صبر کرد؟ آیا باید تا نابودی کامل پیش برویم؟ .

 

وی در خصوص معنای نفوذ جریانی خاطرنشان کرد: نفوذ جریانی می‌خواهد به مردم بقبولاند که زندگی خوب در گرو ارتباط با غرب است و اقتصاد و رفاه در قبال دوستی با آمریکا به دست خواهد آمد. اینجاست که باید بپرسیم ما چرا انقلاب کردیم و فلسفه انقلاب چیست؟ اگر بنا به سازش بود تا در رفاه باشیم پس چرا انقلاب کردیم؟.

 

نقدی با تاکید بر اینکه امروز به خاطر قدرت ماست که ایران وارد مذاکرات سوریه شده است، گفت: بعضی‌ها می‌خواهند این پیروزی‌ها را به علت خوش‌بینی به آمریکا تلقی کنند اما اینها پیروزی‌های انقلاب است.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه اگر به مردم فرصت حرف زدن داده شود مردم به پیشرفت دست پیدا می‌کنند، تاکید کرد: در آمریکا اجازه آمار گیری مذهبی وجود ندارد زیرا تفتیش عقاید به حساب می‌آید اما آمار مسلمانان به طور مثال در شهری مانند بستون روز به روز در حال افزایش است. 20 سال پیش در این شهر سه مسجد و مرکز فرهنگی دینی وجود داشت اما اکنون این تعداد به 130 مرکز افزایش پیدا کرده است. آمریکا از این موج اسلام‌خواهی می‌ترسد. ما روی خط پیروزی هستیم. به همین دلیل است که می‌خواهد در کشور نفوذ کند.

 

وی یکی از این نفوذگاه‌های مهم را مجلس تلقی کرد و عنوان کرد: آمریکایی‌ها یک تئوری به نام شورش قانونی دارند. در صدد آنند تا از طریق قانون این انقلاب را براندازند به همین دلیل است مقام معظم رهبری تاکید می‌کنند که نماینده‌ای خوش‌بین به غرب نباید وارد مجلس شود. نمایندگان باید نفوذناپذیر باشند. بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری دوره، دوره حساسی است. آمریکا به این مجلس و انتخابات مجلس چشم دوخته است. به همین دلیل است که مجلس این دوره خیلی حساس است.

 

نقدی گفت: مشکلاتی که امروز با آنها روبه‌رو شده‌ایم ناشی از ضعف ایمان است مشکلات اقتصادی کشور به این دلیل است که افراد ضعیف در راس امور قرار گرفته‌اند. باید نیروسازی شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص حلقه‌های صالحین عنوان کرد: حلقه‌های صالحین کلاس درس نیست بلکه مانند خانه است. سر گروه‌ این حلقه‌ها مانند پدری است که زندگی را به فرزندان خود آموزش می‌دهد.

 

وی در پایان تاکید کرد: استمرار پیروزی‌های که در 22 بهمن رقم خورد در گرو مقاومت است. سازش چیزی جز خفت و خواری به همراه ندارد.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :