موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45550 :کد

0

اهمیت مجلس خبرگان در حد جایگاه رهبری است

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -اهمیت مجلس خبرگان در حد جایگاه رهبری است

مدیر حوزه های علمیه کشور با تأکید بر اینکه اهمیت مجلس خبرگان در حد جایگاه رهبری است، گفت: مجلس خبرگان رهبری وظایف مهم و استراتژیک حکومت اسلامی را برعهده دارد.

مدیر حوزه های علمیه کشور با تأکید بر اینکه اهمیت مجلس خبرگان در حد جایگاه رهبری است، گفت: مجلس خبرگان رهبری وظایف مهم و استراتژیک حکومت اسلامی را برعهده دارد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر پنج‌شنبه در چهارمین همایش جایگاه، وظایف و کارآمدی مجلس خبرگان رهبری و پاسداشت نمایندگان فقید مجلس خبرگان رهبری که با عنوان «امنای امت» و با حضور آیت الله نوری همدانی و رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین تعدادی از اعضای مجلس خبرگان و اساتید حوزه در تالار قدس مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با بیان اینکه همایش امنای امت به همت دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری در استان‌های مختلف برگزار می‌شود، گفت: این همایش با هدف تبیین جایگاه و کارکردهای و پاسداشت ۱۴ تن از نمایندگان درگذشته مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

 

وی با تأکید براینکه مجلس خبرگان به اهمیت خود رهبری است، گفت: استقرار و تقویت مجلس خبرگان سبب خوشحالی دوستداران نظام و یأس و ناامیدی بدخواهان حکومت اسلامی شده است.

 

امام جمعه قم با برشمردن وظایف مجلس خبرگان، گفت: نمایندگان فقیه حکومت اسلامی بعد از رحلت امام(ره) با هوشیاری و اقتدار با انتخاب شایسته‌ترین و کارآمد‌ترین جانشین برگ زرینی را در تاریخ جمهوری اسلامی به یادگار گذاشته و نظام را از بهت و اضطراب نجات دادند.

 

انتخاب آیت الله خامنه‌ای نقطه عطف مجلس خبرگان

 

آیت الله حسینی بوشهری با یادآوری دوران بعد از رحلت امام گفت: در‌‌ همان دوران برخی از دشمنان قسم خورده نظام برای سرنگونی حکومت اسلامی دندان تیز کرده بودند و به خیال باطل به اهداف شوم خود دست می‌یافتند.

 

وی با تأکید بر اینکه انتخاب سریع و درست اعضای مجلس خبرگان اجازه خودنمایی به بدخواهان نداد، افزود: یکی دیگر از وظایف خبرگان نظارت بر بقای شرایط رهبری و رصد اعمال و رفتار ولی فقیه است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه این مجلس باعث دلگرمی و اتکا مردم به نظام اسلامی است، گفت: مجلس خبرگان با زمان‌شناسی و هوشیاری می‌تواند احکام اسلامی را به بهترین شکل برای جامعه فراهم کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :