موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/45559 :کد

0

بی‌توجهی به مسئله نفوذ انقلاب را به مخاطره می‌اندازد

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -بی‌توجهی به مسئله نفوذ انقلاب را به مخاطره می‌اندازد

رئیس موسسه امام خمینی(ره) گفت: عده‌ای امروز همه تلاش‌شان رابطه با آمریکا است و اصلاً به مسئله نفوذ دشمنان در کشور توجه ندارند چرا که نفوذی‌ها آینده انقلاب اسلامی با خطر مواجه می‌کنند.

رئیس موسسه امام خمینی(ره) گفت: عده‌ای امروز همه تلاش‌شان رابطه با آمریکا است و اصلاً به مسئله نفوذ دشمنان در کشور توجه ندارند چرا که نفوذی‌ها آینده انقلاب اسلامی با خطر مواجه می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل ازمرکز خبر حوزه، آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی امروز در دیدار جمعی از دانشجویان شاهد سراسر کشور که در سالن همایش‌های موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد، به تبیین دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف پرداخت.

 

استاد برجسته حوزه علمیه با تبریک آغاز ایام دهه فجر انقلاب اسلامی ایران با اشاره به وضعیت ایران قبل از پیروزی انقلاب اظهار داشت: قبل از انقلاب اسلامی در ایران همه دل‌خوشی سیاستمداران و زمامداران کشور و شاه این بود تا نوکر خوبی برای آمریکا باشند و در این راه از هیچ خوش‌خدمتی به آمریکا و استکبار دریغ نمی‌کردند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری، مرز بین انسانیت و حیوانیت را شناخت نسبت به مبدأ و مقصد انسان دانست و خاطرنشان کرد: یک سلسله شناخت‌ها و آگاهی‌هایی هست که انسان را می‌تواند از این حالت نجات دهد و یکی از آن‌ها این است که انسان از عقل خود استفاده و تفکر کند شأن و جایگاه انسان چیست آیا شأن این را درد که خلیفه خدا بشود.

 

وی شکر نسبت به نعمت‌های خدا را ضروری دانست و بیان کرد: اولین شکری که ما باید انجام دهیم این است در زمانی زندگی می‌کنیم که اجازه فکر کردن و صحبت کردن در این زمینه‌ها را داریم، زیرا زمانی بود که دانشجو از اینکه نماز می‌خواند شرم داشت و به‌ عنوان مرتجع مطرح می‌شد و این شکر دارد در زمانی زندگی می‌کنیم که حداقل اگر عمل به دستورات خدا نمی‌شود شعار و حرف آن عیب نیست.

 

آیت الله مصباح یزدی بابیان اینکه من هم در برخی موارد انتقاداتی به مسئولان دارم، گفت: آنچه اهمیت دارد حفظ اصل نظام است و باید هر کاری می‌توانیم در جهت حفظ و تقویت نظام ولایت‌فقیه انجام دهیم، زیرا اگر کلمات امام خمینی(ره) را هم مطالعه کنیم می‌بینیم آن عاملی که سبب این تحول شد تکیه‌ بر مفاهیم اسلام است نه تلاش‌های من و شما و دیگران است.

 

عضو خبرگان رهبری با بیان این در حالی‌ که تمام متفکران غربی منتظر بودند بعد از چند سال این نظام فروبپاشد ولی امام خوب فهمید تکیه این نظام روی چیست، عنوان کرد: من معتقدم در قرن اخیر کسی را سراغ نداریم ملت خود را بهتر از امام شناخته باشد، امام خمینی(ره) مطالبه مردم را خوب شناخت و بر اساس این شناخت اسلام را زنده کرد و فرهنگ اسلامی را در جامعه رواج داد، زیرا اگر خواست مردم نبود انقلاب به پیروزی نمی‌رسید.

 

آیت‌الله مصباح یزدی عامل تعیین‌کننده سعادت را در شناخت اسلام دانست و خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال انرژی هسته‌ای می‌رویم به خاطر این است که اسلام این دستور را به ما می‌دهد، اینکه جوانان هسته‌ای ما بی‌وضو وارد آزمایشگاه هسته‌ای نمی‌شوند به برکت اسلامی است که امام خمینی(ره) به آنان معرفی کرد و در سنی که جوانان دیگر کشورها مشغول بازی و خوشی هستند، این‌ها شب و روز خود را در آزمایشگاه می‌گذرانند و با توکل به خدا کار می‌کنند و خدا هم ثمره‌اش را به آن‌ها می‌دهد.

 

وی افزود: افرادی که ساعت‌ها پای تلویزیون می‌نشینند و بازی می‌کنند و خسته نمی‌شوند و اگر بخواهند دو رکعت نماز بخوانند حوصله و همت نمی‌کنند را باید رها کرد تا در دنیا بچرند، زیرا این‌ها تصمیم خود را گرفته‌اند و گوششان بدهکار کلام حق نیست.

 

به گفته عضو خبرگان رهبری، اکنون‌که امکانات و نعمات موجود است شکر این نعمت که به‌ واسطه برقراری نظام اسلامی میسر شده، بر همه واجب است.

 

رئیس موسسه امام خمینی(ره) ادامه داد: خدا به ما رهبری داده که در میان رهبران دنیا بی‌نظیر است. خدا بساط عالم را طوری خلق کرده است که خیر و شر با هم در تعادل‌اند، چرا که دنیا مکان آزمایش است و برای آزمایش باید عوامل طرفین تقریباً مساوی باشد تا انسان در سر دوراهی، نوبت انتخابش فرابرسد.

 

آیت‌الله مصباح افزود:‌ البته عوامل فسادی که امروز موجود است در هیچ زمانی در دسترس نبوده و همان‌طور که نعمت‌ها زیاد شده خطرها و لغزشگاه‌ها هم زیاد شده است.

 

استاد برجسته حوزه علمیه خاطرنشان کرد:عده‌ای امروز همه تلاش‌شان رابطه با آمریکا است و اصلاً به مسئله نفوذ دشمنان در کشور توجه ندارند چرا که نفوذی‌ها آینده انقلاب اسلامی با خطر مواجه می‌کنند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :