موضوعات ‌مرتبط: سیاسی استان ها

a/45616 :کد

0

دسیسه‌های استکبار ریشه اختلافات بین مذاهب و ادیان است

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۹:۴۶
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -دسیسه‌های استکبار ریشه اختلافات بین مذاهب و ادیان است

یکی از مراجع تقلید، ریشه اختلافات و درگیری بین مذاهب و ادیان مختلف را دسیسه‌های استکبار و صهیونیزم دانست و گفت: هیچ اختلافی نباید بین پیروان ادیان باشد.

یکی از مراجع تقلید، ریشه اختلافات و درگیری بین مذاهب و ادیان مختلف را دسیسه‌های استکبار و صهیونیزم دانست و گفت: هیچ اختلافی نباید بین پیروان ادیان باشد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از بنیاد علوم وحیانی اسراء، اسقف «مونسینیور آندره آتا»، رئیس سازمان زیارت و گردشگری واتیکان در صدر هیئتی، با حضور در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.

 

استاد سطوح عالی حوزه در این دیدار در سخنانی به ویژگی‌های زائر حقیقی اشاره کرد و اظهار داشت: توریست‌های هر کشوری برای دیدن آثار تاریخی کشورهای دیگر که از سنگ، گل و چوب ساخته شده است به آن کشورها سفر می‌کنند، اما زائر به دنبال کشف معارف و دیدن جای حضور و قدم زدن انبیاء و فرشتگان الهی سفر می‌کند.

 

وی ادامه داد: زیارت تنها حضور زائر در جوار مزور نیست؛ زیارت این نیست که تنها زائر مهمان مزور باشد بلکه زیارت آن است که مزور هم میهمان زائر باشد.

 

آیت الله جوادی آملی افزود: اگر کسی به زیارت مسیح علیه السلام رفت و معارف مسیح علیه السلام را در وجود خود نیافت زائر حقیقی مسیح نیست؛ اگر کسی به قلمرو اسلام آمد و به مدینه رفت و معارف رسول الله را در جان خود متبلور ندید، زائر حقیقی حضرت رسول نبوده است. برای اینکه بدانیم زیارت ما صرفاً فیزیکی بوده است و یا متافیزیکی، باید به قلبمان یک نگاه مجدد بکنیم.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :