موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/45633 :کد

0

آسیایی‌ها بهترین‌ها و آفریقایی‌ها بدترین‌های رده‌بندی فیفا

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۹۰   
 تحلیل ایران -آسیایی‌ها بهترین‌ها و آفریقایی‌ها بدترین‌های رده‌بندی فیفا

در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال دنیا، دو تیم از آسیا بیشترین امتیاز و صعود را داشته‌اند و دو تیم از آفریقا بیشتر از همه امتیاز سقوط کرده و امتیاز از دست داده‌اند.

در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال دنیا، دو تیم از آسیا بیشترین امتیاز و صعود را داشته‌اند و دو تیم از آفریقا بیشتر از همه امتیاز سقوط کرده و امتیاز از دست داده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)، امروز (پنجشنبه) رده‌بندی تیم‌‌های ملی جهان در فاصله 7 ژانویه تا 4 فوریه سال 2016 را اعلام کرد که در این رده‌بندی به خاطر کم تعداد بودن بازی‌های ملی برگزار شده در یک ماه اخیر، جابه‌جایی‌های فراوانی صورت نگرفته است، به خصوص در رده‌بندی 10 تیم برتر اول که جایگاه هیچ یک از آنها نسبت به رده‌بندی ماه گذشته تغییر نکرده است. در این رده‌بندی اما چهار تیم، جایگاه و امتیازات‌شان بیش از همه دستخوش تغییر شده است.

 

در رده‌بندی ماه فوریه فیفا که ترکیه در جمع 20 تیم برتر دنیا قرار گرفته است، تیم ملی فلسطین با صعود 21 پله‌ای بیشترین صعود را داشته و در رده یکصدودهم جهان قرار گرفته است. در همین حال عربستان سعودی هم که با 20 پله صعود در رده پنجاه‌وپنجم جهان قرار گرفته است، 97 امتیاز کسب کرده است که بیشترین تعداد امتیاز کسب شده در میان تمامی تیم‌های جهان بوده است.

 

در طرف منفی قضیه، یعنی تیم‌هایی که بیشترین سقوط و امتیاز منفی را داشته‌اند، اما نام دو تیم آفریقایی به چشم می‌خورد. ساحل عاج تیمی بوده است که 122 امتیاز از دست داده و 9 پله سقوط کرده است. این تیم که اکنون در رده بیست‌و‌هشتم جهان قرار دارد، در یک ماه اخیر بیشترین امتیاز را از دست داده است.

 

لیبی هم با سقوطی 24 پله‌ای در رده یکصد‌و‌پنجم جهان قرار گرفته است. این تیم بیشترین سقوط را در رده‌بندی تیم‌های ملی جهان طی یک ماه اخیر داشته است.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :