موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی معدن و تجارت

a/45635 :کد

0

بیشتر توجه دولت به بخش صنایع بزرگ معطوف است

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۷۴   
 تحلیل ایران -بیشتر توجه دولت به بخش صنایع بزرگ معطوف است

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: ‌امیدواریم‌که‌ در‌ دوران‌ پساتحریم با ورود سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان خارجی، تولیدکنندگان داخلی به فراموشی سپرده نشوند.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: ‌امیدواریم‌که‌ در‌ دوران‌ پساتحریم با ورود سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان خارجی، تولیدکنندگان داخلی به فراموشی سپرده نشوند.

 

به گزارش‌ خبرگزاری تسنیم‌ از اهواز، سیدعبدالوهاب سهل‌آبادی‌‌ امروز در دومین نشست‌‌‌ اجلاس سران خانه‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور در راستای اقتصاد مقاومتی و‌ مراسم افتتاحیه نهاد داوری خانه صنعت، معدن و تجارت خوزستان، اظهار داشت: در 8 سال جنگ تحمیلی از اقصی نقاط ایران برای حفاظت از کشور به‌سمت خوزستان آمدند و جنگ در چند نقطه کشور بیشتر نبود در صورتی که در جنگ اقتصادی، تمامی مردم در کلیه نقاط کشور درحال جنگیدن بودند.


وی با بیان اینکه مردم در جنگ اقتصادی مانند جنگ نظامی  به‌خوبی ایستادگی نمودند، گفت: در جنگ اقتصادی تولیدکنندگان با بیشترین سختی‌ها مواجه شدند‌‎‌ و امیدواریم که در دوران پساتحریم با ورود سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان خارجی، تولیدکنندگان داخلی به فراموشی سپرده نشوند.


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با ابراز اینکه نباید کشور را به یک کشور وارد کننده تبدیل کرد، اضافه کرد: از سازمان تأمین اجتماعی درخواست داریم که از منابع ثروتمندی که در اختیار دارد در راستای حل مشکلات و معضلات تولیدکنندگان استفاده کند.


وی با اظهار اینکه توجه دولت به‌سمت معادن و صنایع بزرگ است، افزود: چرا در کشور ما تولید‌کننده وجود دارد و تولید هم  به‌خوبی صورت می‌گیرد اما صادراتی نداریم یا اینکه چرا مصوبه قانونی وجود ندارد که سود حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها نیز به صنعت پرداخته شود تا صنعت دچار تزلزل نشود.


سهل‌آبادی با بیان اینکه دولت بخش عظیمی از صنعت را در بر دارد، گفت: تولیدکننده‌ای در کشور وجود ندارد که با دولت همکاری کند و دولت طلب تولیدکننده را به‌موقع پرداخت کرده باشد در صورتی که تولیدکنندگان تمام معوقاتی را که به شرکت‌های دولتی دارند در صورت دیرکرد با جریمه پرداخت می‌کنند.


وی با اشاره به اینکه باید حافظ خانواده کارگری بود تا دچار مشکل نشوند، عنوان کرد: با حضور و فعالیت همین تولیدکنندگان بود که 7هزار و 900 کارخانه به 80هزار واحد، تعداد کارگران بخش صنعت از 520هزار نفر به 2میلیون و 850 نفر و همچنین تولیدات معدنی را از 20 میلیون تن به 220 میلیون تن افزایش دادند.


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران  با اعلام اینکه مقرر گردیده که بودجه سال آینده کشور از طریق مالیات‌ها تأمین شود و حال تمام این مالیات‌ها از جیب تولیدکنندگان و صنعتگران شناخته شده دریافت می‌شود، گفت: در این شرایط سخت رقبای ما با بهترین شرایط ممکن در حال کار کردن هستند و کشورهای دیگر با مسائل تأمین اجتماعی که ما با آن درگیر هستیم روبه‌رو نمی‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :