موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/45653 :کد

0

کاهش نیروهای داعش در عراق و سوریه

  پنجشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۳۱۰   
 تحلیل ایران -کاهش نیروهای داعش در عراق و سوریه

برآوردهای اطلاعاتی جدید آمریکا نشان می‌دهد شمار نیروهای گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه کاهش و در لیبی افزایش داشته است.

برآوردهای اطلاعاتی جدید آمریکا نشان می‌دهد شمار نیروهای گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه کاهش و در لیبی افزایش داشته است.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک مقام پنتاگون روز پنجشنبه گفت ارزیابی‌های اطلاعاتی واشنگتن نشان می‌دهند شمار تروریست‌های داعش در عراق و سوریه کاهش و در لیبی افزایش داشته است. 


بنا به گزارش آسوشیتدپرس، این مقام پنتاگون گفت این گروه تروریستی هم‌اکنون در عراق و سوریه بین 19000 تا 25000 پیکارجو دارد که در مقایسه با رقم پیشتر گزارش شده - یعنی بین 20000 تا بیش از 30000 نفر- کاهش یافته است. 


مطابق این گزارش، این کاهش نیرو، ممکن است انعکاس‌دهنده افزایش نیروهای داعش در لیبی باشد. داعش نیروهایش در این کشور را از 2000 نفر به 5000 نفر افزایش داده است. 


مقام پنتاگون، به علاوه مدعی است حملات ائتلاف تحت رهبری واشنگتن با کشتن نیروهای داعش، شرایط را برای نقل و انتقال آنها و جذب نیروهای بیشتر دشوار کرده است. در نتیجه، برخی از نیروهای داعش در حال حرکت به سمت لیبی هستند. 


منبع مورد استناد آسوشیتدپرس، مجاز به گفت‌وگوی علنی درباره این ارقام نبوده و به شرط عدم افشای نام با این رسانه آمریکایی گفت‌وگو کرده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :