موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دانشگاه

a/45757 :کد

0

تمام نامزدها در برابر قانون یکسان هستند

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۶
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -تمام نامزدها در برابر قانون یکسان هستند

انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های تهران(دفترتحکیم وحدت)اعلام کردند:اعتراضات صرفابایدازمجاری قانونی انجام شود،همه نامزدهاازمنسوبین بیت امام خمینی(ره)تاجناح‌های مختلف سیاسی دربرابرقانون یکسان هستند.

انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های تهران(دفترتحکیم وحدت)دربیانیه‌ای اعلام کردند:اعتراضات صرفابایدازمجاری قانونی انجام شود،همه نامزدهاازمنسوبین بیت امام خمینی(ره)تاجناح‌های مختلف سیاسی دربرابرقانون یکسان هستند.


 

به گزارش تحلیل ایران ، انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های علم و صنعت، الزهرا(س)، شریعتی، صنعتی امیرکبیر و شهید بهشتی وابسته به دفتر تحکیم وحدت در بیانیه‌ای اعلام کردند: 36 سال از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌گذرد و در این مدت آنچه بقای این بنا را حفظ کرده است، بعد از توجهات و دستگیری‌های خاص حضرت حجت (عج)، تنها دو چیز است؛ مردم انقلابی و ولایت مطلقه فقیه. ولایت فقیهی که امام عظیم الشان‌مان در اهمیت جایگاه آن،فرمودند : «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»


در ادامه این بیانیه آمده است: حال در آستانه انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری قرار داریم، انتخاباتی که آزمایش بزرگ الهی محسوب می‌شود و از موثرترین عوامل در موضوع حراست از ولایت فقیه است. بدیهی است دشمنان قسم خورده داخلی و خارجی انقلاب، برای انتخابات مجلس خبرگان دندان تیز کرده به امید آنکه بتوانند به جایگاه نائب امام زمان (عج) ضربه بزنند.


انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های تهران(دفتر تحکیم وحدت) در این بیانیه آورده‌اند: خوب است برای دشمنان ِ خوش خیال، فتنه 88 را یادآوری کنیم. آیا سیلی‌ای که از ملت و نظام خوردید را فراموش کرده‌اید؟ به یاد دارید که به حول و قوه الهی، عنایت خاصه امام زمان (عج)، مدیریت داهیانه امام خامنه ای(مد ظله العالی) و بصیرت مردم، نقشه هایتان، نقش بر آب شد؟ ملت شریف ایران که فتنه 88 را پشت سر گذاشت امروز باید مراقب فتنه بعدی باشد، فتنه‌ای جدیدتر و پیچیدهتر به نام فتنه اکبر! فتنه‌ای که با روشی جدید حصن حصین نظام یعنی جایگاه ولایت فقیه را نشانه رفته است که این تنها یکی از صدها نمود ِ این فتنه است. پروژه‌ای با ابعاد وسیع برای انتخابات پیش رو که در آن طرف مرزها در اندیشکده‌های غربی طراحی شده و دشمنان غرب دوست داخلی و سهم خواهان ِ انقلاب، پیاده نظام اجرای آنها هستند و ابعاد این قضیه از حمله سازماندهی شده به شورای محترم نگهبان تا طرح بحث شورای رهبری را شامل می‌شود.


در این بیانیه آمده است: مواردی را خدمت مردم شریف ایران متذکر می‌شویم؛ نخست اینکه ولایت فقیه به معناى حاکمیت مجتهد جامع‌الشرایط در عصر غیبت است و شعبه‌اى است از ولایت ائمه اطهار (علیهم السلام) که همان ولایت رسول الله (ص) است، همه مسلمانان باید از اوامر ولائی ولی فقیه اطاعت کرده و تسلیم امر و نهی او باشند و این حکم ‏شامل فقهای عظام هم می‏‌شود، چه رسد به مقلدین آنان. التزام به ولایت فقیه قابل تفکیک از التزام به اسلام و ‏ولایت ائمّه معصومین(علیهم السلام) نیست.‏ فقیه جامع الشرایطی که انقلاب اسلامی ایران را رهبری کرد، امام خمینی (ره) بود. رهبری که اگر مردم ایران از حضور ایشان بی بهره بودند، قطع به یقین انقلاب ایران هم همان سرنوشتی را داشت که انقلاب های مصر، تونس و لیبی به خود دیدند! انقلاب‌هایی که هر چند با اراده مردم رقم خورد، اما به دلیل عدم وجود رهبری عادل و با تقوى، آگاه به زمان، شجاع، مدیر و مدبّر  به ثمر ننشست.


این بیانیه می‌افزاید: انقلاب اسلامی ایران، پیروزی خود را در بهمن ماه 1357، مدیون و مرهون وجود رهبری الهی، بصیر و شجاع،امام خمینی (ره) بوده و هست.این انقلاب همچنان پابرجاست چراکه تار و پود آن با معنای ولایت فقیه گره خورده است.


انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های تهران(دفتر تحکیم وحدت) در این بیانیه ادامه داده‌اند: 26 سال زعامت و ولایت امام خامنه‌ای ( مدظله العالی) نمونه کامل و موفقی از مدیریت اسلامی است که یک فقیه عادل جامع الشرایط به منصه ظهور گذاشته است. چالش‌هایی که یکی پس از دیگری به دستان توانمند این سید عظیم الشان رفع شد از جنگ عراق و افغانستان گرفته تا مجلس ششم ، فتنه‌های 78 و 88 ، سیستم دفاعی امنیتی کشورو هزاران مورد دیگر. حقیقت آن است که ما در برابر شخصیّتی عظیم و استثنائی هستیم که، به معنای واقعی کلمه، دشمنان وی را محاصره کرده‌اند و دوستان حقّش را ادا نمی‌کنند.


در ادامه بیانیه آمده است: حرف گزافی نبود سخن پوتین رئیس جمهور روسیه که «در آیت الله خامنه ای مسیح را دیدم و برایم متجلی شد»، یا سید حسن نصرالله که گفت «در مورد جنگ لبنان همه ما نظری متفاوت از امام خامنه‌ای داشتیم ولی در میان بهت و حیرت کارشناسان نظر ایشان درست از آب در آمد». امروز در روی کره زمین شخصی برتر و برازنده تر از ایشان برای جایگاه ولایت فقیه وجود ندارد و حق تعالی اراده فرموده این نائب برحق امام زمان را از دیگران متمایز کند.


در این بیانیه عنوان شده است: این روزها سخن بی اساس شورای رهبری از دهان زبیرها و اشعث‌ها بیرون آمده است. باید از آنها پرسید مگر در زمان حکومت پیامبر (ص) و حضرت علی(ع)، جامعه به صورت شورایی رهبری می‌شد ؟! یا فراتر از آن،در زمانی که امام حسن و امام حسین ( صلوات الله علیهما) هر دو حضور داشتند، جامعه را به صورت شورایی اداره می‌کردند؟ مطرح کردن مباحث فراقانونی که نه عقل ونه شرع آن را نمی پذیرد جز برای ضربه زدن به جایگاه ولایت فقیه چه دلیل دیگری می‌تواند داشته باشد؟ آیا همان‌هایی که امروز با مطرح کردن چرایی نظارت استصوابی شورای نگهبان و زیر سوال بردن آن، سعی در تضعیف شورای نگهبان دارند، بازماندگان تفکرات رییس جمهور اصلاحات نیستند که در سال 82، با طرح همین مسئله،سعی در سلب اختیارات شورای نگهبان داشت! کسانی که امروز، صحبت از شورایی شدن رهبری می‌کنند همان‌هایی نیستند که طرح مادام العمری ریاست جمهوری رئیس جمهور کارگزاران سازندگی را دنبال می‌کردند؟


انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های تهران(دفتر تحکیم وحدت) در نکته چهارم بیانیه آورده‌اند: ما انجمن‌های اسلامی عضو دفتر تحکیم وحدت، به عنوان یکی از نمادهای انقلاب اسلامی بار دیگر حمایت قاطعانه و همه جانبه خود را از شورای نگهبان و تصمیمات آن اعلام می داریم وتاکید می کنیم اعتراضات صرفا باید از مجاری قانونی انجام شود. همه نامزدها از منسوبین بیت امام خمینی (ره) گرفته تا جناح‌های مختلف سیاسی در برابر قانون یکسان هستند و هیچ کس حق ندارد برای خود امتیاز ویژه ای قائل باشد. نکته ای که متاسفانه در صحبت‌های بی‌اساس و غیرخردمندانه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود نداشت! حمله بی‌شرمانه ایشان به شورای نگهبان صرفا تکمیل پازل دشمنان بود ولاغیر. ما، با صدای رسا سخن پیرفرزانه این انقلاب را فریاد خواهیم زد «هرکس بگوید رای شورای نگهبان کذا است «مفسد» است.


در نکته پنجم این بیانیه آمده است: دشمنان ما هر روز با فتنه‌های جدید تر نظام اسلامی را مورد حمله قرار می دهند. آنگاه که «منکر» در جایگاه «حق» و «معروف» در جایگاه «باطل» قرار گیرد، فتنه رخ می‌دهد. آن زمان که معاویه، امیرالمومنین نامیده شد در حالیکه مسلمین در نماز خواندن حضرت علی(ع) تردید داشتند، آن زمان که با زبان روزه، بر بریدن  سر حسین(ع) از یکدیگر پیشی می‌گرفتند، آن زمان که عمامه انگلیسی ها رساله می دهند،  با شعار «الله اکبر» سر می برند و ناموس مسلمانان را در بازار به فروش می رسانند ، فتنه رخ داده است. در زمان فتنه، انسان‌ها غربال می‌شوند و بصیران و آگاهانان مشخص می‌شوند. فتنه‌ای که امروزه مقام عظمای ولایت درباره آن هشدار داده اند، فتنه اکبر است! فتنه‌ای که در آن سعی می‌شود ظاهر اسلامی نظام را حفظ کنند ، لباس روحانیت بر تن داشته باشند  اما مفاهیم اسلامی را عوض کرده و در یک کلام، لیبرالیزم را در ظاهر اسلام ترویج کنند! و این روزها جلوداران حمله به شورای نگهبان و ولایت فقیه، گاه تلویحا و گاه رسما، اسلام را ناکارآمد معرفی کرده و به دنبال پیاده سازی لیبرالیزم در جمهوری اسلامی ایران هستند. سوالی که اینجا مطرح است که تفسیر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از «فتنه اکبر» چیست؟ فتنه‌ای که امام خامنه‌ای بارها و بارها درباره آن هشدار داده اند!


در پایان این بیانیه آمده است: خطاب به ملت شریف و نجیب ایران اعلام می‌داریم مسیر درست، نه بیت امام است، نه دولت، نه خاطره‌ها و خاطره گوها و نه هیچ کس دیگر. صراط مستقیم فقط و فقط مسیر امام خامنه ای (مد ظله العالی ) بوده که همان امتداد مسیر ولایت رسول الله(ص) است. هرکس از این مسیر پیروی کرد سعادتمند است و ملت ایران به فضل الهی همین مسیر را طی خواهد کرد.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :