موضوعات ‌مرتبط: فناوری ارتباطات

a/45784 :کد

0

برنامه‌ای برای افزایش تعرفه اینترنت در کشور نداریم

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۵
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -برنامه‌ای برای افزایش تعرفه اینترنت در کشور نداریم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهره‌مندی ۱۸ هزار روستای کشور از اینترنت پرسرعت در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برنامه‌ای برای افزایش تعرفه اینترنت در کشور نداریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهره‌مندی ۱۸ هزار روستای کشور از اینترنت پرسرعت در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: برنامه‌ای برای افزایش تعرفه اینترنت در کشور نداریم.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمود واعظی امروز در حاشیه آئین ارائه خدمات اینترنت پرسرعت بخش قلعه قاضی بندرعباس به نمایندگی از 376 روستای هرمزگان با اشاره به گشایش به وجود آمده پس از برجام اظهارداشت: سفر رئیس جمهور و انعقاد قراردادهای بزرگ و استقبال مناسب از وی در کشورهای اروپایی، نشانه موفقیت جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی است.

 

وی بیان‌داشت: پس از حل مشکلات هسته ای نوبت به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و اشتغال آنان است.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به انتخابات پیش رو اظهارامیدواری کرد: مردم با حضور پرشور خود در این انتخابات، حماسه ای دیگر بیافرینند و با شناخت کافی، افرادی دلسوز و توانمند را روانه مجلس کنند و مجلس آینده نیز به دولت کمک کند تا تمام قول‌های داده شده محقق شود.

 

واعظی با اشاره سیاست‌های دولت در حمایت از مناطق محروم و کمتر برخوردار، تلاش در جهت کاهش شکاف‌های ایجاد شده در بین اقشار مردم از مهم‌ترین سیاست دولت در این مناطق عنوان‌کرد و گفت: دولت تلاش می‌کند تا شکاف‌های ایجاد شده در اقشار مردم را کم کند، امید است اجرای این سیاست، یکسانی امکانات شهری و روستایی را در پی داشته باشد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ارائه خدمات اینترنتی در دنیا به عنوان محور توسعه محسوب می‌شود ابرازداشت: وجود اینترنت پرسرعت در دنیا سبب ارتقاء سطح فرهنگی و اطلاعات و ‌آگاهی‌های مردم می‌شود و دیگر کسی نمی‌تواند افکار عمومی را سانسور کند، زیرا مردم ایران اسلامی، مردمی آگاه و فهیم هستند.

 

وی با ابراز خرسندی از ایجاد ارتباط اینترنتی در روستاهای کشور گفت: به دنبال کاهش شکاف دیجیتالی به وجود آمده در کشور هستیم.

 

واعظی تاکید کرد: اینترنت برای انجام کارهای تشریفاتی در روستاها نیست بلکه استفاده از اینترنت در روستاها باید با هدف تسهیل در ارائه خدمات صورت گیرد، وجود اینترنت در روستاها سبب کاهش تردد به شهر و همچنین دریافت خدمات از دستگاه‌ها می‌شود.

 

وی در ادامه با اشاره به برخورداری 150 روستای استان هرمزگان از اینترنت در سال 93 از برگزاری جشن راه‌اندازی اینترنت پرسرعت در تمام روستاهای بالای 15 خانوار هرمز گان در سال آینده خبرداد و اذعان داشت: تا پایان این دولت، بقیه روستاهای بالای 15 خانوار نیز از اینترنت پرسرعت برخوردار می‌شوند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه امروز در این مرحله، شاهد افتتاح 376 پروژه اینترنت پرسرعت در روستاهای هرمزگان هستیم تصریح کرد: سال آینده نیز در تاریخ سوم تا 15 شعبان، 290 روستای دیگر استان هرمزگان نیز از این نوع خدمات بهره‌مند می‌شوند.

 

واعظی، آموزش از راه دور را یکی دیگر از مزیت‌هایی اینترنت در روستاها نام برد و بیان‌داشت: آموزش و پرورش و دیگر دستگاه‌ها می‌توانند روستاییان را از این نوع خدمات بهره‌مند کنند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :