موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/45813 :کد

0

رضایی: آل سعود صدام را تحریک کرد که مقابل انقلاب بایستد

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -رضایی: آل سعود صدام را تحریک کرد که مقابل انقلاب بایستد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آل سعود صدام را تحریک کرد که مقابل انقلاب بیایستد. کارشکنی کردند و تا الان به کارشکنی هاشان ادامه می دهد. البته حاکمان قدیمشان عاقلتر بودند اما مقام های جدیدشان در...

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: آل سعود صدام را تحریک کرد که مقابل انقلاب بیایستد. کارشکنی کردند و تا الان به کارشکنی هاشان ادامه می دهد. البته حاکمان قدیمشان عاقلتر بودند اما مقام های جدیدشان در پی ویران سازی زیرساخت ها و مظلوم کشی در یمن و بحرین و حامی تروریست ها در سوریه و عراق هستند.

 
به گزارش تحلیل ایران، محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس روز پنجشنبه پانزدهم بهمن ماه در سالن اجتماعات امام خامنه ای اهواز، با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: روز بیست و دوم بهمن عید بزرگی است و یکی از مقاطع  عجیب ملت ایران است، مخصوصاً این پیروزی را به اقوام و عشایر خوزستان تبریک می گویم که دینشان را به انقلاب ادا کردند. در مساله نفت، اگر خوزستانی ها به انقلاب کمک نمی کردند، انقلاب به پیش نمی رفت. در آن روزها با اعلامیه حضرت امام، اعتصاب در شرکت نفت حفظ شد و نفتی از ایران صادر نشد و دنیا فهمید شاه توان صادرات نفت را ندارد.

وی افزود: این مقطع را خوزستانی ها وارد شدند. گروه منصورون که من و آقای شمخانی در آن فعال بودیم و آیت الله جزایری با کمک مردم، اجازه  نداد نفتی از خوزستان به دنیا صادر شود و پیام مردم ما به جهان رسید.
 
 رضایی گفت: در دوران پیروزی انقلاب، تانک ها و چماق دارها آمده بودند تا در چهارشنبه سیاه، مردم را سرکوب کنند. با آقای جهان آرا رفتیم و دیدیم که تانک ها به منظور ایجاد رعب روی ماشین ها می رفتند. برادران عرب ما ایستادند و دو روز بعد راهپیمایی با شکوهی را راه انداختند یا در ابتدای جنگ تحمیلی، رژیم صدام اولین گلوله ها را از سوی برادران عرب ما خورد. برادران بختیاری، شوشتری ها و دزفولی ها صحنه تاریخی ای را در کنار هم ساختند و از انقلاب جانانه دفاع کردند. تمام عشایر سی و هفت سال است که پای انقلاب ایستاده اند. اقوام خوزستانی الگوی همه اقوام هستند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در همین دوران دفاع مقدس، من به عنوان فرمانده سپاه و جانشینم که آقای شمخانی بود از دو قوم برادر در خوزستان بودیم و تا الان در کنار هم هستیم. در گذشته مردم ما را جدا کرده بودند و طوایف را علیه هم درگیر کرده بودند و مخالف وحدت بودند. یک ژاندارم گاهی به بالاترین شخصیت های اقوام تحکم می کرد و تحقیرشان می کرد. آن رژیم شیوخ و خوانین را تحقیر می کرد اما نظام ما عزت و وحدت اقوام و طوائف را می خواهد. به این دلیل که این نظام اسلامی و مردمی است.
 
رضایی افزود: دولتمردان و نمایندگان مجلس نباید رای مردم را بگیرند و مردم را فراموش کنند. این رفتار با منطق نظام سازگار نیست. اسلام و مردمی بودن نظام، خدمت به مردم است. این منطق را دنیا و همسایگان ما در منطقه نپذیرفتند. آل سعود صدام را تحریک کرد که مقابل انقلاب بیایستد. کارشکنی کردند و تا الان به کارشکنی هاشان ادامه می دهد. البته حاکمان قدیمشان عاقلتر بودند اما مقام های جدیدشان در پی ویران سازی زیرساخت ها و مظلوم کشی در یمن و بحرین و حامی تروریست ها در سوریه و عراق هستند. از روز اول در منطقه با ما مخالفت هایی را آغاز کردند. دومین واکنش از سوی آمریکایی ها بود که با تحریم و تحریک علیه ایران اقدام کردند تا به خیال خود قحطی در ایران پیش بیاید. آنقدر تحریم ها شدید بود که نمی شد معامله ای به نام ایران انجام  شود. ملت ایران ایستاد و نوبت به این دولت رسید و مذاکرات به نتیجه رسید.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: عربستان در همین مذاکرات بیش از اسرائیل علیه ما کارشکنی می کرد . ما می خواهیم اسلام و مردم را در کنار هم داشته باشیم. آمریکایی ها می گویند دین نباشد، رهبری و سپاه هم نباشد تا از شما تشکر کنیم! بعضی ها هم در منطقه می گویند مردم را از سیاست دور کنید تا با شما دوست شویم. عربستانی ها از این ناراحتند که چرا مردم در حکومت ایران نقش دارند. آنها شیخ نمر را به خاطر امر به معروف و نهی از منکر، اعدام کردند. در ترکیه هم که وضعیت دموکراتیک تری داشت ، شرایط را برای منتقدین و نخبگان و استادان دانشگاه تنگ کرده اند. داعش هم که آخر دیکتاتوری است.

وی افزود: خون مردم را می ریزند. خلبان را در قفس آتش می زند تا آبروی اسلام برود. این ها می خواهند اهداف صهیونیست ها را اجرا کنند اما آنها نتیجه ای نخواهند گرفت. و پیروزی با جبهه مقاومت است همانطوری که ارتش سوریه دیروز توانست سی هزار نفر را در منطقه نبل و الزهرا بعد از چهار سال آزاد کند.
 منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :