موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/45817 :کد

0

هاموند: گزارش سازمان ملل درباره "آسانژ" مسخره است

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -هاموند: گزارش سازمان ملل درباره "آسانژ" مسخره است

وزیر خارجه انگلیس گزارش کارگروه سازمان ملل درباره آزادی موسس ویکی لیکس را مسخره خواند و به شدت از آن انتقاد کرد.

وزیر خارجه انگلیس گزارش کارگروه سازمان ملل درباره آزادی موسس ویکی لیکس را مسخره خواند و به شدت از آن انتقاد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از  رویترز، فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس از گزارش اخیر کارگروه سازمان ملل درباره جولیان آسانژ به شدت انتقاد کرد و با مسخره خواندن آن اعلام کرد که موسس سایت ویکی لیکس یک متواری از دست عدالت است.

 

هاموند به شبکه آی تی وی نیوز گفت: تصمیم این کارگروه را نمی‌پذیرم. این گروه متشکل از افرادی غیرمتخصص تشکیل شده و نه حقوقدانان. جولیان آسانژ یک متواری از دست عدالت است. او با فرار از دست عدالت در سفارت اکوادور پنهان شده است.

 

وی در ادامه گفت: او می‌تواند هرزمان که مایل است از آنجا خارج شود اما اگر این کار را انجام دهد باید در سوئد به عدالت سپرده شود. این گزارش کارگروه مشخصا از طرف ما  بی‌معنی است و با آن مخالفت می‌کنیم.

 

کارگروه ویژه سازمان ملل می‌گوید انگلستان و سوئد باید به حبس جولیان آسانژ، مؤسس ویکی‌لیکس، در سفارت اکوادور پایان دهند.  این حکم در حالی صادر شده است که بنیانگذار ویکی لیکس در پیامی توییتری گفته بود اگر سازمان ملل علیه وی رای دهد و بازداشت وی را غیرقانونی نداند، سفارت اکوادور در لندن را ترک و خود را تسلیم پلیس انگلیس می‌کند.

 

در عین حال آسانژ در این پیام عنوان کرده است، اگر سازمان ملل به نفع من رای داد و دولت‌های انگلیس و سوئد به رفتار غیرقانونی محکوم شوند، «انتظار دارم هر چه سریع‌تر گذرنامه‌ام به من بازگردانده و به تلاش‌ها برای بازداشت من خاتمه داده شود».

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :