موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی شهرسازی

a/45825 :کد

0

تنها فرودگاه امام خمینی ظرفیت فرود هواپیمای A۳۸۰را دارد

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۴
تعداد بازدید : ۵۰۸   
 تحلیل ایران -تنها فرودگاه امام خمینی ظرفیت فرود هواپیمای A۳۸۰را دارد

رییس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه تنها فرودگاه امام خمینی(ره) ظرفیت فرود هواپیمای ایرباس اِی ۳۸۰ را دارد، گفت:هیچ یک از این هواپیماهای خریداری شده در فرانسه دست دوم نیستند.

رییس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه تنها فرودگاه امام خمینی(ره) ظرفیت فرود هواپیمای ایرباس اِی ۳۸۰ را دارد، گفت:هیچ یک از این هواپیماهای خریداری شده در فرانسه دست دوم نیستند.

 

به گزارش تحلیل ایران،علی عابدزاده در گفت وگو با خانه ملت، با بیان اینکه در قرارداد با فرانسوی ها 3 فروند هواپیمای غول پیکر خریداری شده است، گفت:با توجه به مسیر پروازهای برد بلند که مسیرهای طولانی هستند،ببرای اینکه از لحاظ اقتصادی جابجایی به صرفه باشد بیشتر شرکت های هواپیمایی از این هواپیماها استفاده می کنند که در حوزه خلیج فارس ،امارات از این هواپیما استفاده می کند.

 

رئیس سازمان هواپیمایی افزود:در حال حاضر تنها فرودگاه امام خمینی(ره) ظرفیت فرود این هواپیماها را دارد و با توجه به اینکه این هواپیماها تا 3 سال آینده باید تحویل داده شود، کمبود امکانات نیز تامین می شود.

 

هواپیماهای خریداری شده ظرف مدت 7 سال تحویل داده می شوند

 

عابدزاده با بیان اینکه در تمامی کشورها معمولا یک فرودگاه مرکز جابجایی و تمرکز مسافر می شود، ادامه داد:با توجه به شرایط منطقه،در ایران فرودگاه امام خمینی(ره) پاسخگوی منطقه بوده و از این فرودگاه پروازهای برد بلند انجام می شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت:دیگر هواپیماهای خریداری شده در سال جاری ظرف مدت 7 سال تحویل داده می شوند.

 

قیمت هواپیمای خریداری شده مطابق با استاندارد جهانی است

 

وی با اشاره به امتیازات گرفته شده از شرکت هواپیمایی فرانسوی تصریح کرد:زمانی که تعدادی هواپیما از شرکتی خریداری می شود آن شرکت باید درمقابل آن امتیازاتی به آن کشور می دهد، و از آنجا که ایران به لحاظ تعمیراتی در سال های اخیر توانایی های بالقوه ای کسب کرده است، ظرف چند سال آینده به عنوان مرکز تعمیراتی مدرن این هواپیماها در منطقه تبدیل می شود.

 

عابدزاده با رد شایعاتی مبنی بر خرید دوبرابر قیمت این هواپیماها از سوی ایران،افزود:نه کمپانی ایرباس و نه ایران به چنین موضوعی تن نمی دهند و کسانی که این موضوعات را مطرح می کنند به این معاملات نزدیک نیستند و قیمت این هواپیما مطابق با استاندارد جهانی خریداری شده است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشور با بیان اینکه هیچ یک از این هواپیماهای خریداری شده در فرانسه دست دوم نیستند، تصریح کرد: هواپیماهای دست دوم مربوط به کمپانی های اجاره دهنده و فروشنده است که ظرف یک ماه اخیر به شرکت های هواپیمایی ما برای فروش هواپیماهای دست دوم خود رجوع کرده اند.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :