موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کار و تامین اجتماعی

a/45848 :کد

0

بیماران خاص و مبتلا به سرطان مشکل دارند

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۶:۱۴
تعداد بازدید : ۲۰۵   
 تحلیل ایران -بیماران خاص و مبتلا به سرطان مشکل دارند

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در خصوص بیماران مبتلا به سرطان و بیماران خاص که هزینه‌های درمان آنها سرسام‌آور است گام‌های بزرگی برداشته شده ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در خصوص بیماران مبتلا به سرطان و بیماران خاص که هزینه‌های درمان آنها سرسام‌آور است گام‌های بزرگی برداشته شده ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با تکمیل طرح سلامت این مشکلات مرتفع شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیدتقی نوربخش در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران ضمن گرامی‌داشت یاد شهدا و تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر و همچنین گرامیداشت یاد شهید حمیدزاده از کارکنان سازمان تأمین اجتماعی که چندی پیش در سوریه و به عنوان مدافع حرم به شهادت رسید، در تشریح اقدامات سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت ایران را تحت پوشش خود قرار داده و از این میان زندگی 5 میلیون و 200 هزار نفر مستمری‌بگیر این سازمان در ابعاد مختلف به عملکرد این سازمان وابسته است که علاوه بر مستمری خود 16 خدمت بیمه‌ای را نیز دریافت می‌کند.

 

وی ادامه داد: همچنین در حال حاضر 35 میلیون نفر نیروی مولد و شاغل تحت پوشش این سازمان قرار دارند و علاوه بر بیمه بیکاری، غرامت دستمزد و حوادث ناشی از کار، 18 خدمت بیمه‌ای دیگر را در 80 بیمارستان دولتی و 350 مرکز درمانی این سازمان دریافت می‌کنند.

 

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نقش کلیدی سازمان تامین اجتماعی افزود: جمعیت تحت پوشش این سازمان در حال حاضر در حالی به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است که در ابتدای انقلاب کل بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی حدود 3 میلیون نفر بودند.

 

نوربخش با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم توانسته علیرغم تمام فشارهای تحریم‌های اقتصادی به بهترین نحو وظایف خود را انجام دهد، عنوان کرد: در دو سال اخیر علیرغم حداکثر شدن فشارهای تحریم اقتصادی به ایران، سازمان تامین اجتماعی توانسته است خدمات خود را به موقع به مردم ارائه دهد و حتی در پرداخت مستمری‌ها نیز یک روز نیز تأخیر نداشتیم.

 

وی با اشاره به عدم شرایط مطلوب خدمت‌رسانی سازمان تامین اجتماعی در سنوات گذشته و پرداخت 50 درصد از خدمات درمانی از جیب مستمری‌بگیران اظهار داشت: متاسفانه شرایط گذشته در شأن مردم نبود و ما در طرح سلامت توانستیم پا به پای این طرح حرکت کنیم به طوریکه با تدابیر اندیشیده شده، حداکثر پرداخت مردم از جیب‌شان به کمتر از 7 درصد کاهش یافت.

 

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: همچنین در خصوص بیماران مبتلا به سرطان و بیماران خاص که هزینه‌های درمان آنها سرسام‌آور است گام‌های بزرگی برداشته شده ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با تکمیل طرح سلامت این مشکلات نیز مرتفع شود.

 

نوربخش با اشاره به بنیه اقتصادی سازمان تامین اجتماعی و تعهدات سنگین آن اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی در سال 94، ماهانه مبلغ 4 هزار و 200 میلیارد تومان بابت تعهدات خود پرداخت می‌کرد که در این میان 3 هزار میلیارد تومان بابت مستمری و 1200 میلیارد تومان بابت بخش سلامت بود که این رقم 800 میلیارد تومان بود بالاتر از هزینه هدفمندی یارانه‌هاست.

 

وی افزود: در دو سال گذشته و به اوج رسیدن فشار تحریم‌های اقتصادی همکاران بنده بسیجیان اقتصادی بودند که در خط مقدم مبارزه قرار داشتند و خوشبختانه توانستیم علیرغم تجهیز بودجه 60 هزار میلیارد تومانی در سال 94، سربلند بیرون آییم.

 

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همچنین با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی بر مبنای منویات رهبری، از برنامه‌ریزی این سازمان در یک سال اخیر برای رسیدن به این مهم خبر داد.

 

نوربخش در ادامه سخنانش با اشاره به ارتقاء ارائه سرویس‌های غیرحضوری به جامعه تحت پوشش این سازمان گفت: با توجه به این بخش توانسته‌ایم ماهانه از مراجعه حضوری 3 میلیون نفر بکاهیم و این مهم بدون گسترش ارائه سرویس‌های غیرحضوری امکانپذیر نبود.

 

وی همچنین با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، بر بی‌طرفی سازمان تامین اجتماعی در این انتخابات و تلاش برای تعامل هر چه بیشتر با نمایندگان مجلس بعد برای ارائه هر چه بیشتر خدمات تاکید کرد.

 

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در پایان ابراز امیدواری کرد: سازمان تامین اجتماعی با دقت در آسیب‌شناسی اوضاع دیروز و امروز اقتصادی کشور به شرکای خود این اطمینان را می‌دهد که در آینده‌ای نزدیک به سازمانی پویا، چابک و پاسخگو تبدیل شود.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :