موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب

a/45863 :کد

0

اصولگرایی یعنی دفاع از ارزش‌ها

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۳
تعداد بازدید : ۱۹۳   
 تحلیل ایران -اصولگرایی یعنی دفاع از ارزش‌ها

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: دشمن به دنبال نفوذسیاسی ازطریق انتخابات است و قصددارد باتبلیغات رسانه‌ای، جریان خاصی پیروز شود و درعوض نیروهای انقلابی را تندرو می‌داند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان گفت: دشمن به دنبال نفوذسیاسی ازطریق انتخابات است و قصددارد باتبلیغات رسانه‌ای، جریان خاصی پیروز شود و درعوض نیروهای انقلابی را تندرو می‌داند.

 

به گزارش تحلیل ایران، غلامعلی حدادعادل پیش ازظهر جمعه در همایش بزرگ اصولگرایان اصفهان در حسینیه جواد الائمه اصفهان با تبریک ایام‌الله دهه فجر، حفظ انقلاب اسلامی را مهم‌ترین نعمات الهی در طول این سالها به ملت ایرانی توصیف کرد و اظهار داشت: بیان نعمت از دستورات خداوند به پیامبر اکرم (ص) است و بر این اساس ما نیز باید با الگوگیری صحیح از راه دین، «انقلاب» این نعمت بزرگ الهی و دستاوردهای آنها را به درستی برای مردم و به ویژه جوانان تشریح و توصیف کنیم.

 

وی با بیان اینکه دهه فجر فرصتی مغتنم برای پرداختن به وقایع انقلاب اسلامی با زبانی فصیح و با گویشی روشن و شیرین است، افزود: سه رکن استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی برآمده از عمق جان ملت ایران در آن سالها شعار اصلی ملت ایران بود و بر عمق دل نیز می‌نشست چراکه در آن سالها کشور از این سه ویژگی مهم بی‌بهره بود و بر این اساس مردم با تمام وجود خواستار اصولی شده بودند که تا آن زمان از آنها دریغ شده بود.

 

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه این شعار پس از بیش از ۳۶ سال همچنان اعتبار خود را حفظ کرده، بیان کرد: در آن زمان مردم به دنبال ایجاد استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بودند و امروز نیز در پی حفظ آن هستند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقلال کنونی ملت ایران در تمامی تصمیم‌گیری‌ به نحوه بر سر کار آمدن رضا خان و کنار رفتن وی اشاره و ابراز داشت: در سال ۱۳۲۰ که رضا شاه از حکومت ایران برکنار شد، رادیو لندن به صراحت اعلام کرد که رضا شاه را خودمان آوردیم و خودمان هم او را بردیم و کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و روی کار آمدن حکومت پهلوی نیز توسط آمریکایی‌ها بود.

 

حدادعادل اضافه کرد: بدین ترتیب در آن زمان ما در کوچک‌ترین و بزرگترین تصمیم‌گیری‌های خود استقلالی نداشتیم به گونه‌ای که دربار فهرست نمایندگان مجلس را نیز از انگلیس دریافت و انتخاب نمایندگان نیز توسط دربار بود و اسناد تمامی این موارد موجود است.

 

وی با بیان اینکه ملت ایران پس از انقلاب به استقلال، آزادی و از همه مهم‌تر جمهوری اسلامی دست یافت، تصریح کرد: برخی شبکه‌های ماهواره‌ای امروز دستگیری برخی افراد را با نبود آزادی سیاسی در ایران تعبیر می‌کنند؛ این افراد کجا بودند زمانی که چندین هزار زندانی سیاسی در زندان‌های رژیم پهلوی شکنجه می‌شدند.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :