موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی گردشگری

a/45914 :کد

0

۷۰۷۰ راه‌ اندازی شد

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۰:۴۱
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -۷۰۷۰ راه‌ اندازی شد

سامانه اطلاع رسانی گردشگری ۷۰۷۰ از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف فراهم آوردن امکان دریافت سریع اطلاعات حوزه گردشگری توسط هموطنان سراسر کشور در ایام مبارک دهه فجر راه اندازی شد.

سامانه اطلاع رسانی گردشگری ۷۰۷۰ از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف فراهم آوردن امکان دریافت سریع اطلاعات حوزه گردشگری توسط هموطنان سراسر کشور در ایام مبارک دهه فجر راه اندازی شد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سامانه اطلاع رسانی گردشگری 7070 که توسط شرکت مادر تخصصی توسعه ایرانگردی و جهانگردی به عنوان زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یوم الله دهه فجر راه اندازی شده است؛ این امکان را فراهم کرده است تا هموطنان سراسر کشور بتوانند همزمان با نزدیکی تعطیلات نوروز 95 از طریق ارسال کدهای تعیین شده به سامانه 7070 اطلاعات مورد نیاز خود را در قالب جاذبه‌های گردشگری، تاریخی، طبیعت گردی، غذاهای محلی، تورهای مسافرتی و نیز صنایع دستی، به صورت پیامک، دریافت کنند.

هم اکنون بر مبنای این امکان و نیز طبق تعامل حاصل میان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و نیز کانون دفاتر پیشخوان دولت هموطنان می‌توانند در مرحله نخست، با ارسال کدهای 112 به منظور فعالسازی سرویس همراه تور و اطلاع از تورهای مسافرتی و 116 برای استفاده از سرویس همراه گردشگر از ظرفیت‌های نقاط گردشگری تاریخی کشور بهره مند شوند.


همچنین در مرحله بعدی این طرح پس از تعیین دیگر کدهای مورد نیاز، امکان دسترسی به سایر خدمات ذکر شده شامل سرویس‌های ایرانشناسی به منظور معرفی شهرهای کشورمان، غذای محلی، طبیعت دوستان به همراه معرفی نقاط گردشگری طبیعی، سامانه معرفی مراکز تفریحی، آب و هوا، نوا و نمای محلی فراهم می‌شود که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.


به گزارش میراث فرهنگی، هموطنان می‌توانند برای آگاهی هر چه بیشتر از سامانه رسمی اطلاع رسانی گردشگری 7070 به غرفه مربوط به این مرکز در سالن شماره 38 نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته که در تاریخ 27 لغایت 30 بهمن ماه جاری در محل نمایشگاه دائمی برگزار می‌شود مراجعه کنند.


گفتنی است از این پس اطلاع رسانی گسترده درباره نحوه بهره مندی از این امکان به یاری ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تمام استان‌های کشور در قالب اقلام تبلیغاتی نوروز 95، تبلیغات محیطی سطح شهر و نیز توزیع کتابچه راهنمای مربوطه در مراکز تاریخی، فرهنگی و گردشگری انجام می‌پذیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :