موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/45923 :کد

0

نمونه برداری از شیر مدارس/ هشدار به شرکت های لبنی

  جمعه ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۵
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -نمونه برداری از شیر مدارس/ هشدار به شرکت های لبنی

کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی با منشأ دامی و دریایی سازمان غذا و دارو، از نظارت دقیق و انجام نمونه برداری های هفتگی شیر مدارس خبر داد.

کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی با منشأ دامی و دریایی سازمان غذا و دارو، از نظارت دقیق و انجام نمونه برداری های هفتگی شیر مدارس خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیده لیلا حسینی پور با بیان اینکه بیشتر شیرهای توزیعی در مدارس زیر ذره بین سازمان غذا و دارو است، اظهار داشت: با پیگیری هایی که صورت گرفته کیفیت شیر مدارس ارتقاء یافته و شکایات از کیفیت شیر مدارس به حداقل رسیده است.


وی افزود: اکثر شیرهایی که در مدارس توزیع می شود حاوی ویتامین D۳ است و شرکت هایی که شیر مدارس را توزیع می کنند باید شیر توزیعی آنها ویتامین D۳ را داشته باشند.


حسینی پور اظهار داشت: نظارت بهداشتی بر شیر مدارس توسط سازمان غذا و دارو، معاونت بهداشتی و دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت است و با کو چکترین تخلف، برخورد جدی می شود.


کارشناس اداره غذایی و آشامیدنی با منشأ دامی و دریایی سازمان غذا و دارو در ادامه گفت: شرکت هایی که شیر مدارس را توزیع می کنند باید تمامی شرایط فنی و بهداشتی را داشته باشند و اگر شرایط لازم را نداشته باشند به هیچ عنوان اجازه توزیع را چه در مدارس و چه در بازار را ندارند.


حسینی پور در پایان اظهار داشت: نمونه برداری ها از شیر مدارس هفتگی است و در صورت کوچکترین تخلف برخورد جدی و پرونده آنها توسط مراجع قضائی رسیدگی می شود.

منبع: خبرگزاری مهر

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :