موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/45990 :کد

0

مسکن مهر خریداران را با خود به دوش می کشاند

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -مسکن مهر خریداران را با خود به دوش می کشاند

یک کارشناس اقتصادی گفت: برخی هنوز به دنبال عامل تاخیر در تحویل پروژه‌های مسکن مهر می‌گردند اما آنچه که مهم است حل مشکل متقاضیان این واحدها است.

 

یک کارشناس اقتصادی گفت: برخی هنوز به دنبال عامل تاخیر در تحویل پروژه‌های مسکن مهر می‌گردند اما آنچه که مهم است حل مشکل متقاضیان این واحدها است.


به گزارش تحلیل ایران، محمد حسن فلاح در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص تاثیر مسکن مهر بر جلوگیری از روند افزایشی قیمت زمین و مسکن گفت: پرداخت وام و یا ساخت مسکن آن هم بطور انبوه می‌تواند تا حدی مشکلات موجود در این خصوص را رفع نماید.

وی ادامه داد: نباید این امر را فراموش کنیم که ساخت مسکن باید در نقاطی که زیرساخت های آن فراهم باشد صوت گیرد و گرنه می شود مسکن مهری که فقط مردم برای داشتن آن پول به حساب ریختند اما واحدی دریافت نکردند.

فلاح اظهار داشت: در بحث وام مسکن نیز باید میزان آن بخش قابل توجهی از قیمت مسکن را پوشش دهد و گرنه این امر نیز تاثیر چندانی نخواهد داشت.

وی در ادامه علت تعویق در تحویل پروژه مسکن مهر را اینطور عنوان کرد: افزایش نرخ تورمی که در قرار دادهای پیمانکاران دیده نشده بود موجب شد تا پیمانکار توان انجام تعهدات را نداشته باشند.

مسکن مهر مورد بی مهری قرار گرفته است

رضا حسینی کارشناس ساختمان در این باره ادامه داد: مسکن مهر بزرگترین طرح اقتصادی دولت های نهم و دهم بعد از هدفمندی یارانه‌ها بوده است که علیرغم تاکیدات دولت یازدهم مورد بی‌مهری بعضی از وزارتخانه‌های این دولت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: فارغ از از هرگونه نقطه نظر اقتصادی، باید اذعان کرد که طرح مسکن مهر با مذاق بسیاری از اقشار ضعیف جامعه خوش آمد چرا که آرزوی خانه دار شدن بیش از 2 میلیون خانوار را مهیا کرده بود.

این کارشناس ساختمان در ادامه گفت: در حال حاضر به پایان رساندن این پروژه ها باید اولویت قرار گیرد.

وی اظهار داشت: برخی هنوز به دنبال مقصر این تعویق ها می گردند و با انداختن توپ به زمین هم مشکلات موجود مسکن مهر را ناشی از سوء مدیریت و قراردادهای نامناسب پیمانکاران می‌داند.

حسینی در ادامه تصریح کرد: حل مشکلات مسکن مهر منجر به حل مشکل بخش وسیعی از اقشار کم درآمد کشور خواهد شد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :