موضوعات ‌مرتبط: ورزشی ورزش

a/46008 :کد

0

چرا ایران به فیفا شکایت نمی‌کند؟

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۰
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -چرا ایران به فیفا شکایت نمی‌کند؟

فوتبال ایران هر روز پیش از قبل خطر از دست دادن میزبانی بازی‌هایش برابر حریفان عربستانی را احساس می‌کند و هنوز مسئولان فدراسیون فوتبال واکنش جدی به این ماجرا نشان نداده‌اند.

 

فوتبال ایران هر روز پیش از قبل خطر از دست دادن میزبانی بازی‌هایش برابر حریفان عربستانی را احساس می‌کند و هنوز مسئولان فدراسیون فوتبال واکنش جدی به این ماجرا نشان نداده‌اند.

 

به گزارش تحلیل ایران، فوتبال ایران هر روز پیش از قبل خطر از دست دادن میزبانی بازی‌هایش برابر حریفان عربستانی را احساس می‌کند و جالب است که هنوز مسئولان فدراسیون فوتبال واکنش جدی به این ماجرا نشان نداده است و این باعث تعجب خیلی‌ها شده است.

بعد از اختلاف سیاسی ایران و عربستان، مسئولان فوتبال آل‌سعود به AFC شکایت کردند و مدعی شدند که در ایران امنیت وجود ندارد و آنها حاضر نیستند در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا در ایران بازی کنند. زمانی که آنها فوتبال ایران را تهدید می‌کردند، مدیران فوتبال مدعی بودند این صحبت‌ها تنها در حد حرف باقی می‌ماند و عربستانی‌ها نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. اما در عمل هرگز این اتفاق نیفتاد و کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه خود اعلام کرد که اگر 2 کشور ایران و عربستان تا تاریخ 25 اسفندماه مصالحه نکنند، بازی‌هایشان در کشوری ثالث برگزار خواهد شد. جالب است که بعد از تمام این اتفاق‌ها که به گفته مدیران فوتبال ایران حق میزبانی به ناحق از ایران گرفته شده است، آنها هنوز به فیفا یا مرجعی بالاتر از کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت نکرده‌اند. در روزهایی که به نظر می‌رسد عربستانی ها از نفوذشان در AFC نهایت استفاده را کرده‌اند، مدیران فدراسیون فوتبال با سکوتی عجیب نشسته‌اند و منتظر اتفاق‌هایی هستند که قرار است سر ایران بیاید.
چرا کفاشیان سکوت کرده است؟

در روزهایی که فوتبال ایران بیش از پیش نیازمند قدرتی است که بتواند حق آن را بگیرد سکوت معنادار علی کفاشیان بیش از پیش عجیب به نظر می‌رسد. کفاشیان به واسطه رابطه نزدیکش با شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا موفق شده به عنوان نایب رییس AFC انتخاب شود و این که در باره این موضوع سکوت کرده است عجیب است. علی کفاشیان بارها در این 8 سال نشان داده است چندان قدرتی برای گرفتن حقوق فوتبال ندارد و به نظر می‌رسد این بارهم نمی‌خواهد با تلاش برای بازپس گرفتن حق میزبانی برای ایران، خدشه‌ای به رابطه اش با شیخ سلمان ایجاد کند. علی کفاشیان در تمام این 8 سال با سیاست‌های خودش در فوتبال حکومت کرده است، به نظر می‌رسد این بارهم دست روی دست گذاشته است و قصد ندارد فعالیتی برای گرفتن حق فوتبال ایران انجام بدهد.

مهدی تاج رئیس سازمان لیگ او چند روز پیش مدعی شد که قرار است ایران به فیفا شکایت کند و اگر نتیجه‌ای حاصل نشد، باشگاه‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا کنار می‌کشند. این درحالی بود که کفاشیان بلافاصله این موضوع را رد کرد. در روزهایی که همه کارشناسان از فدراسیون می‌خواهند تا از کنفدراسیون فوتبال آسیا و عربستان باید شکایت کرد ولی بازهم مسئولان فدراسیون فوتبال حاضر به این کار نیستند و به بهانه اینکه باید تا 25 اسفند صبر کرد از این کار خودداری می‌کنند. حال سوال اصلی این است که کفاشیان حفظ رابطه با شیخ سلمان را ارجح‌تر از مصلحت فوتبال ایران می‌داند و یا اینکه رئیس فدراسیون فوتبال به دنبال چیز دیگری است؟
منبع: نسیم آنلاین

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :