موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد مقاومتی

a/46024 :کد

0

نقش شهر هوشمند در تحقق «اقتصاد مقاومتی»

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۹:۱۵
تعداد بازدید : ۴۳۰   
 تحلیل ایران -نقش شهر هوشمند در تحقق «اقتصاد مقاومتی»

معاون شهردار تهران با اشاره به نقش شهر هوشمند در تحقق «اقتصاد مقاومتی»، گفت: جهان امروز به سمت هوشمندسازی پیش می رود و شهرهای پیشرفته دنیا در حال تبدیل شدن به شهرهای هوشمند هستند.

 

معاون شهردار تهران با اشاره به نقش شهر هوشمند در تحقق «اقتصاد مقاومتی»، گفت: جهان امروز به سمت هوشمندسازی پیش می رود و شهرهای پیشرفته دنیا در حال تبدیل شدن به شهرهای هوشمند هستند.


به گزارش تحلیل ایران، سید جعفر تشکری هاشمی با تأکید بر این که جهان امروز به سمت هوشمندسازی پیش می رود و شهرهای پیشرفته دنیا در حال تبدیل شدن به شهرهای هوشمند هستند، گفت: البته نیل به شهر هوشمند، چالش های خود را نیز دارد که ضمن رفع موانع و محدودیت های موجود، باید نسبت به جا انداختن اصول و مبانی آن و نیز فرهنگ سازی لازم، اقدام شود.

وی افزود: تحقق شهر هوشمند می تواند نقش غیر قابل انکاری در تحقق «اقتصاد مقاومتی» ایفاء نماید، چرا که نیل به چنین شهری، صرفه جویی های مالی و فواید اقتصادی فراوانی برای شهر و کشور در پی دارد و به همین دلیل، باید هر چه سریع تر در جهت استقرار شهر هوشمند و مقابله با چالش های پیش روی آن گام های بلندتری برداریم.

تشکری هاشمی با اشاره به این که یکی از مشکلات موجود بر سر راه تحقق شهر هوشمند، عدم هماهنگی بین دستگاه هاست که از نبود مدیریت یکپارچه شهری ناشی می شود، اظهار کرد: پیش نیاز هوشمندسازی شهر، مدیریت یکپاچه شهری است تا با پایان دادن به موازی کاری ها، بتواند دستگاه های دست اندر کار امور شهر را با یکدیگر هماهنگ کرده و زیر ساخت های شهری را به این منظور مدیریت کند.

وی با بیان این که راه اندازی شهر هوشمند با کاهش رفت و آمدهای روزانه و ترافیک، باعث کاستن از مصرف بنزین و آلودگی هوای ناشی از آن می شود، تصریح کرد: در صورت توسعه شهر هوشمند و آشنا شدن شهروندان با این مقوله، دیگر نیاز نیست افراد برای پیگیری بسیاری از امور روزانه خود به محل مورد نظر مراجعه حضوری داشته باشند، بلکه می توانند بسیاری از کارهای خود را به راحتی در منزل خود انجام دهند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با اعلام این که رسیدن به شهر هوشمند، فرآیندی به هم پیوسته است، تأکید کرد: شفاف سازی و جلوگیری از فساد اداری و اطلاع و رضایت شهروندان از روند انجام کار از مزایای شهر هوشمند است که در نهایت موجب پیشرفت کشور می شود، به ویژه آن که در حال حاضر اغلب مردم در تهران و سایر شهرها و کلان شهرهای کشور از تلفن همراه هوشمند و اینترنت همراه استفاده می کنند که بستر مناسبی برای ارائه و دریافت انواع اطلاعات و خدمات شهری است.

وی در پایان با تأکید بر این که هر هزینه ای برای هوشمند شدن شهر انجام شود با توجه به صرفه جویی های حاصل از آن، پس از مدتی جبران می شود، خاطرنشان کرد: هوشمندسازی شهر نه تنها می تواند به توسعه شهر و اقتصادی شهری کمک کند که می تواند به پیشرفت کشور و اقتصاد ملی نیز کمک نماید، چرا که مدیریت اطلاعات سیستم یکپارچه و اطلاع رسانی دولت از طریق این سیستم و اولویت دادن به هوشمندسازی که سال هاست در دستور کار مدیریت شهری تهران قرار دارد، می تواند در ترقی و تعالی شهر و کشور مؤثر واقع شود.
 منبع: تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :