موضوعات ‌مرتبط: فناوری منظومه شمسی

a/46075 :کد

0

عبور یک سیارک بزرگ از کنار زمین در ماه آینده

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۱۱۰۲   
 تحلیل ایران -عبور یک سیارک بزرگ از کنار زمین در ماه آینده

یک سیارک به بزرگی زمین بسکتبال ماه آینده از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد، این در حالیست که دانشمندان نمی‌دانند میزان این نزدیکی چقدر خواهد بود.


یک سیارک به بزرگی زمین بسکتبال ماه آینده از نزدیکی زمین عبور خواهد کرد، این در حالیست که دانشمندان نمی‌دانند میزان این نزدیکی چقدر خواهد بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، سیارک نزدیک به زمین 2013 TX68 که تصور می‌شود از قطر 30 متری برخوردار باشد، در روز پنجم مارس (15 اسفند) از کنار زمین گذر خواهد کرد.

به گفته مقامات ناسا، این سنگ آسمانی می‌تواند فاصله‌ای در حدود 17 هزار و 700 کیلومتر (کمتر از پنج درصد فاصله زمین تا ماه) یا 14.5 میلیون کیلومتر با زمین داشته باشد. این تفاوت فاصله به دلیل طیف گسترده‌ای از مدارهای ممکنی است که این جسم خواهد داشت.

اگرچه خطری از سوی 2013 TX68 که نخستین بار در اکتبر 2013 شناسایی شده بود، زمین را تهدید نمی‌کند. همچنین در مواجهات بعدی زمین با این سیارک در سال‌ 2017، احتمال برخورد با آن حدود یک در 250 میلیون و در سال‌های 2046 و 2097 حتی کمتر خواهد بود.

دو سال پیش نیز این سیارک از فاصله دو میلیون کیلومتری زمین عبور کرده بود.

به تصور دانشمندان، سیارکی که در آسمان شهر چلیابینسک روسیه منفجر و باعث آسیب ساختمان‌ها و مجروح شدن بیش از 1000 نفر شده بود، حدود 20 متر مساحت داشت. در صورت برخورد 2013 TX68 با زمین، احتمالا با انرژی دو برابر بیشتر از رویداد چلیابینسک در هوا منفجر خواهد شد.
منبع: ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :