موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/46083 :کد

0

طالبان به دنبال رهبری واحد

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -طالبان به دنبال رهبری واحد

پس ازانشعاب «ملارسول»ازگروه طالبان افغانستان ودرگیری‌های درون گروهی دربرخی مناطق این کشور،یکی ازفرماندهان نزدیک به سرکرده انشعابی طالبان اعلام کردکه حمایت مخالفان از«ملااختر منصور»افزایش یافته است.

پس از انشعاب «ملا رسول» از گروه طالبان افغانستان و درگیری‌های درون گروهی در برخی مناطق این کشور، یکی از فرماندهان نزدیک به سرکرده انشعابی طالبان اعلام کرد که حمایت مخالفان از «ملااختر منصور» افزایش یافته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، «ملا عبدالرئوف» یکی از افراد نزدیک به «ملا رسول» گروه انشعابی طالبان به آسوشیتدپرس گفته است که اعضای طالبان ناراضی بدون قید و شرط به ملااختر منصور رهبر این گروه می‌پیوندند.

 

پس از مرگ ملاعمر رهبر سابق طالبان و اعلام جانشینی ملا اختر منصور، اختلافات درون گروهی در مورد رهبری این گروه افزایش یافت.

 

عبدالرئوف اظهارداشت که «عبدالقیوم ذاکر»، «عبدالله جان» و «نیاز محمد» از افراد مطرح طالبان ناراضی اکنون به رهبر جدید طالبان پیوسته‌اند.

 

«محمد غوث» وزیر امور خارجه طالبان نیز گفته است که طالبان به زودی متحد خواهند شد و ملا منصور نماینده‌ای را برای ملاقات با ملا رسول به ولایت فراه در غرب افغانستان فرستاده است.

 

«ملا حسن رحمانی»، والی قندهار در زمان طالبان نیز ماه گذشته از ملا منصور اعلام حمایت کرد.

 

اتحاد رو به افزایش طالبان که با میانجیگری برخی از علمای دینی در داخل این گروه به وجود آمده است، امیدواری‌ها برای پایان یافتن جنگ 15 ساله در افغانستان را افزایش داده است.

 

دولت افغانستان پیش از این اعلام کرده بود که با گروههایی که حاضر به مذاکره نشوند برخورد نظامی خواهد کرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :