موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/46086 :کد

0

مرکل برای بررسی راه‌های کاهش هجوم پناهندگان به ترکیه می‌رود

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۴۱
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -مرکل برای بررسی راه‌های کاهش هجوم پناهندگان به ترکیه می‌رود

صدر اعظم آلمان روز دوشنبه به ترکیه سفر کرده و درباره چگونگی راهکارها برای کاهش هجوم پناهندگان با مقامات این کشور گفتگو خواهد کرد.

صدر اعظم آلمان روز دوشنبه به ترکیه سفر کرده و درباره چگونگی راهکارها برای کاهش هجوم پناهندگان با مقامات این کشور گفتگو خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه آلمانی "اوزنا بروکر سایتونگ"، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان قرار است در روزهای آتی به آنکارا سفر کند. وی می‌خواهد با رهبری ترکیه در این باره صحبت کند که چه اقداماتی هجوم پناهندگان به اروپا را با قدرت بیشتری کاهش می دهد.

 

مرکل روز دوشنبه در آنکارا با رئیس جمهور و نخست وزیر ترکیه دیدار و گفتگو خواهد کرد.

 

همچنین در این دیدار مسئله اجرای توافق صورت گرفته بین اتحادیه اروپا و آنکارا در اواخر سال گذشته برای حل بحران پناهندگان مطرح است. اتحادیه اروپا بر اساس این توافق باید 3 میلیارد یورو به ترکیه در قبال حمایت بهتر این کشور از مرزهای خارجی اروپا پرداخت کند.

 

مرکل بعد از دیدار اخیری که با نخست وزیر پرتغال در دفتر صدر اعظم در برلین داشت تاکید کرد که وی درخواست ها برای محدودیت برای ورود پناهندگان را همچنان نمی پذیرد.

 

وی بر توافق با ترکیه برای تقسیم وظایف و غلبه بر چالش اسکان پناهندگان تاکید کرده و همچنین شرایط در سوریه را مد نظر قرار داده و بر لزوم آتش بس در این کشور برای غلبه بر بحران پناهندگان تاکید کرد. در حال حاضر حدود دو میلیون پناهنده سوری در ترکیه به سر می برند.

 

صدر اعظم آلمان همچنین تصریح کرد که شمار زیادی از شهروندان آلمانی بر این عقیده اند که ما باید به انسان ها در شرایط اضطراری کمک کنیم. ما می خواهیم با دلایل پناهندگی مبارزه کنیم.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :