موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/46227 :کد

0

هوای تهران، اصفهان، تبریز، اهواز و مشهد ناسالم است

  شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۰۶
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -هوای تهران، اصفهان، تبریز، اهواز و مشهد ناسالم است

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز شنبه اعلام کرد: هوای کلان شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، اهواز و مشهد ناسالم و کرج، اراک و شیراز در شرایط سالم قرار دارد.

مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور امروز شنبه اعلام کرد: هوای کلان شهرهای تهران، اصفهان، تبریز، اهواز و مشهد ناسالم و کرج، اراک و شیراز در شرایط سالم قرار دارد.


به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از گروه علمی ایرنا از مرکز کنترل و پایش محیط زیست، براساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده است، تحلیل وضعیت گرد و غبار از ساعت 8 صبح 16 بهمن ماه تا 8 صبح 17 بهمن به دلیل پوشش ابر در حال عبور در بخش های کوهستانی شمال غربی حاشیه دریای خزر، امکان پذیر نبود.


از ساعت 15 روز گذشته گرد و غبار در ایران در مناطق کوهستانی، مرکزی و جنوب ایران پدیدار شد و تا ساعت 20 به ویژه در مناطق کوهستانی غرب و کوهپایه های آن و بخش های مرکزی و جنوب شرق کشور افزایش قابل توجهی پیدا کرد، این پدیده تا صبح امروز با همان وضعیت باقی مانده است.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت کنونی باد در تهران 3 متر بر ثانیه ( 11کیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی حدود 3 کیلومتر و رطوبت نسبی 21 درصد است. 


وی اظهار کرد: هوای کنونی تهران غبارآلود با بیشینه دمای 15 و کمینه منفی 5 درجه سانتیگراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است. 


آزادی گفت:هوای تهران برای 24 ساعت اول صاف و غبار محلی در اواخر وقت افزایش ابر، 24 ساعت دوم نیمه ابری در بعدازظهر ابری درپاره ای نقاط بارش باران و 24 ساعت سوم ابری درپاره ای نقاط بارش باران یا برف گاهی وزش باد شدید پیش بینی شده است، دمای کنونی تهران 16 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب شرقی گزارش شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :