موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/46303 :کد

0

هشداردادستانی کل فدرال آلمان درباره افزایش خشونت راست افراطی

  یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۴۱
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -هشداردادستانی کل فدرال آلمان درباره افزایش خشونت راست افراطی

دادستانی کل فدرال آلمان درباره تشدید خشونت راست افراطی و شمار روزافزون حملات به محل اقامت پناهندگان با این انگیزه هشدار داد.

دادستانی کل فدرال آلمان درباره تشدید خشونت راست افراطی و شمار روزافزون حملات به محل اقامت پناهندگان با این انگیزه هشدار داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه "هندلز بلات آلمان"، "پیتر فرانک" دادستان کل فدرال آلمان درباره حملات راست افراطی به اقامتگاه های پناهندگان و همچنین بالا رفتن درجه خشونت راست افراطی در کشورش ابراز نگرانی شدید کرد.


وی که در گفتگو با هفته نامه "اشپیگل" سخن می گفت تصریح کرد که ما حملات و سری حملاتی را می بینیم که از طرف طیف راستگراهای افراطی انجام می شود. این مسئله را نمی توان رد کرد که راستگراهایی که در گذشته به صورت جدا جدا فعالیت داشتند حالا از نو شکل می گیرند.


فرانک با اشاره به حملات روزافزون به اقامتگاه های پناهندگان در آلمان اقدامات سازمان تحت نظر خود در صورت تحولات خاص را اعلام کرد.

بین اول ژانویه و 30 نوامبر سل 2015 در آلمان حدود 222 حمله بیگانه ستیزانه که در آن به انسان ها آسیب رسیده و یا می توانسته آسیب برسد ثبت شده است.


فرانک در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که مسئله این است که این موضوع را آشکار کنیم که ما چنین جرائمی را برای همزیستی مسالمت آمیز در آلمان و اعتبار کشورمان در خارج بسیار جدی ارزیابی کرده که دادستانی فدرال آلمان باید در این گونه موارد وارد عمل شود.

ماه هاست که تقریبا به صورت روزانه حملاتی به محل اقامت پناهندگان در بخش های مختلف آلمان انجام می شود. این مسئله نگرانی شدیدی در بین سیاستمداران و مردم ایجاد کرده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :