موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/46415 :کد

0

معده خانه هر بیماری و پرهیز پایه هر درمانی است

  یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -معده خانه هر بیماری و پرهیز پایه هر درمانی است

یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت:"المعده بیت کل الداء و الحمیئه راس کل الدوا" یعنی معده خانه هر بیماری و پرهیز پایه هر درمانی است.

یک دستیار تخصصی طب سنتی گفت:"المعده بیت کل الداء و الحمیئه راس کل الدوا" یعنی معده خانه هر بیماری و پرهیز پایه هر درمانی است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم, مهدی کریمی درباره طب سنتی یا طب اسلامی اظهار داشت: طب اسلامی از دستورات دینی و طب سنتی از تجربیات اطبای قدیم استخراج شده است.

 

به گفته وی حجامت؛ به خارج کردن فضولات و سموم بدن از طریق خون میان بافتی با بادکش و تیغ زدن در نقاط خاصی از بدن را گویند،که بهتر است در اواسط ماه قمری به دلیل غلیان و جوشش خون در آن هنگام صورت گیرد.

 

این دستیار تخصصی طب سنتی بیان داشت: فصد؛ نوعی خونگیری از رگ است به منظور تخلیه رسوب درون رگ‌ها،که در اوایل یا اوخر ماه‌های قمری انجام می‌شود.

 

معده خانه هر بیماری و پرهیز پایه هر درمانی است

 

کریمی افزود: المعده بیت کل الداء و الحمیئه راس کل الدوا یعنی معده خانه هر بیماری و پرهیز پایه هر درمانی است.

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سرد بودن مزاج معده لازم است، از سرد کردن مضاعف آن خودداری کرد, در غیر این صورت نمی‌تواند عمل دفع فضولات و بلغم زدایی را به خوبی انجام دهد و دچار اختلال در گوارش، ایجاد یبوست و در نهایت پخش سموم و انواع بیماری در بدن خواهد شد.

 

این دستیار تخصصی طب سنتی عنوان کرد: در درمان هر بیمار اول باید سلامت معده شخص را بررسی کرد، سپس به رفع یبوست و آنگاه اگر اثری از بیماری وجود داشت، به تجویز نسخه پرداخت. البته تغییر سبک زندگی و رعایت اصول 6 گانه سلامتی بسیار به رفع بیماری‌ها کمک می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :