موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/46617 :کد

0

عربستان را بی‌خیال، کفاشیان را بگیرید

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۵۱
تعداد بازدید : ۷۲۴   
 تحلیل ایران -عربستان را بی‌خیال، کفاشیان را بگیرید

کفاشیان از اجرای قانون AFC حرف می‌زند و در لفافه روی تمام ادعاهای سعودی‌ها صحه می‌گذارد، به جای اینکه با دفاع جانانه از فوتبال کشور به همه بقبولاند که ایران هیچ مشکلی برای برپایی بازی‌ها ندارد.

کفاشیان از اجرای قانون AFC حرف می‌زند و در لفافه روی تمام ادعاهای سعودی‌ها صحه می‌گذارد، به جای اینکه با دفاع جانانه از فوتبال کشور به همه بقبولاند که ایران هیچ مشکلی برای برپایی بازی‌ها ندارد.
 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه «جوان» در یادداشتی از «فریدون حسن» به موضوع فوتبال ایران پرداخت و نوشت:

کفاشیان متعجبمان می‌کند، رئیس خنده‌روی فدراسیون فوتبال این روزها با خنده‌‌های تلخ‌تر از زهرش روی اعصاب علاقه‌مندان به فوتبال و ورزش ایران راه می‌رود. کفاشیان یک ماه است که هیچ واکنشی به ادعاهای عربستان سعودی در خصوص ایران نشان نمی‌دهد،حتی وقتی از جلسه مهم دیروز هم بیرون آمد اینقدر منفعل حرف زد که گویی اتفاقی رخ نداده، دیروز نوشتیم که این از نظر ملت ایران گناهی است نابخشودنی اما در عین ناباوری کفاشیان قبل از جلسه با وزیر ورزش و مسئولین امور خارجه کشور اعلام کرد بازی در کشور سوم قانون AFC است.


جمله کفاشیان برای فوتبال ایران بسیار زشت‌تر از ادعاهای عربستان سعودی بود. رئیس خنده‌روی فدراسیون فوتبال قانون و اطلاعات قانونی خود را به رخ مخاطبان می‌کشد در حالی که گردن نهادن به این قانون یعنی تأیید تمام اتهاماتی که عربستان طی هفته‌‌های گذشته به کشورمان زده است. عربستان مدعی است که تیم‌های عربی در ایران به خاطر حملات تروریستی امنیت ندارند و کفاشیان از اجرای قانون AFC حرف می‌زند و در لفافه روی تمام ادعاهای سعودی‌ها صحه می‌گذارد، به جای اینکه با دفاع جانانه از فوتبال کشور به همه بقبولاند که ایران هیچ مشکلی برای برپایی بازی‌ها ندارد.


کفاشیان این روزها اصلاً نیست، اینقدر درگیر مسئله انتخابات فدراسیون است که گویی چیز دیگری جز انتخابات و کشمکش‌‌های آن را نه می‌شنود و نه می‌بیند. کفاشیان به نظر می‌رسد امید چندانی به انتخاب دوباره برای ریاست فدراسیون فوتبال ندارد، این را می‌توان از حرف‌ها و اظهارنظرهای چند روز اخیرش فهمید وقتی که عنوان می‌کند به دستور وزیر از کاندیدا شدن و ثبت نام برای ریاست فدراسیون انصراف می‌دهد اما گویا این سر خوردگی و ناامیدی از ریاست باعث شده تا او تمام امور فدراسیون را به امان خدا رها کند. مثال بارز این مسئله هم، همین بی‌تفاوتی و بی توجهی جناب رئیس به این همه حاشیه‌سازی عربستان سعودی برای ایران و فوتبال کشورمان است. کفاشیان به این مورد بی‌توجهی نشان می‌دهد تا این ادعا بیشتر به حقیقت نزدیک شود که او چون به ریاست امید ندارد بنابراین کاری هم برای فوتبال ایران انجام نمی‌دهد والا چه لزومی دارد که او به جای موضع‌گیری و حتی سکوت مثل هفته‌‌های گذشته در قبال این جریان درست در روزهایی که همه انتظار برخورد قاطع از فدراسیون را دارند حرف از اجرای قانون AFC در مورد بازی در کشور سوم به زبان بیاورد.


شاید جناب رئیس از بابت انتخاب نشدن در اردیبهشت ماه 95 خیالی آسوده دارد و می‌خواهد هر چه مشکل هست را برای رئیس بعدی یکجا به ارث بگذارد، آنچه واقعیت دارد این است که این روزها تمام فوتبال و حتی کارشناسان خارج از گود آن از برخورد قاطع با عربستان سعودی می‌گویند اما علی کفاشیان از مماشات و حتی بازی در زمین سوم سخن می‌گوید. باید حق داد که متعجب باشیم، باید حق داد که ادعا داشته باشیم رئیس فدراسیون فوتبال نمی‌خواهد برای فوتبال کشور کاری انجام دهد و باید حق داد که منتظر رفتن بی‌چون و چرای زودتر علی کفاشیان از فدراسیون باشیم. شاید فوتبال نفسی بکشد و از جا بلند شود. این روزها به نظر می‌رسد باید عربستان را به حال خود رها کرد تا شیطنت‌هایش را انجام دهد. ما اینجا و در داخل باید بسیج شویم و جلوی کفاشیان را بگیریم که گویا از شدت علاقه به شیخ سلمان فراموش کرده ایرانی است.
منبع: فارس

                               

فوتبال     کفاشیان     فدراسیون            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :