موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بورس

a/46630 :کد

0

بورس تهران، تنها بورس سود ده جهان

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۷:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -بورس تهران، تنها بورس سود ده جهان

بیزنس اینسایدر آمریکا با اشاره به رشد ۲۵ درصدی بورس تهران در ماه ژانویه نوشت: فقط یک نقطه در دنیا باقی مانده است که می توان با سرمایه گذاری در آن جلوی آب رفتن دارایی ها و متحمل شدن زیان های مالی را گ

 

 بیزنس اینسایدر آمریکا با اشاره به رشد 25 درصدی بورس تهران در ماه ژانویه نوشت: فقط یک نقطه در دنیا باقی مانده است که می توان با سرمایه گذاری در آن جلوی آب رفتن دارایی ها و متحمل شدن زیان های مالی را گرفت و آن بورس تهران است.

به گزارش تحلیل ایران، این نشریه افزوده است : ژاپن با اعلام نرخ بهره منفی به دیگر کشورهای صنعتی پیوسته است و بانک های مرکزی نیز با سیاست های انبساطی در پی تحریک رشد است.
 
حتی فدرال رزرو آمریکا از روی ترس و نگرانی دارد از بانک های این کشور می پرسد که چگونه نرخ های منفی را مدیریت خواهد کرد.
 
حتی اگر وضعیت اقتصادی دنیا آشفته هم نبود و بورس تهران تنها در طی یک ماه گذشته 25 درصد رشد نمی کرد، باز هم می شد ادعا کرد که ایران همچنان تنها مکان رشد عظیم اقتصادی در جهان است.
 
بر خلاف بازارهای غربی، سرمایه های دست نخورده بخش خصوصی به اندازه چندین نسل منتظر است تا وارد بازار شود و تشنه سودهای با ثبات است.
 
فرصت موجود در بورس ایران هم در بخش دولتی و هم در بخش خصوصی یک فرصت منحصر بفرد تاریخی است و این وضعیت به سرعت سپری نخواهد شد. دهه ها رشد در انتظار این ملت تحصیلکرده، مستقل از نظر منابع انرژی و متمرکز بر کارآفرینی است که در عین حال جزیره ثبات در خاورمیانه نیز به شمار می رود.
 
 اما یکی از ریسک های اصلی اقتصاد ایران، نبود ابزارهای کافی برای تاثیر گذاری قابل توجه بانک مرکزی ایران بر سیاست پولی این کشور است.
 
موسسه استارجئون کپیتال نیز اخیرا به همین نگرانی ها درباره اقتصاد ایران اشاره کرده است.این موضوع از آن جهت ریسک برانگیز است که در شرایطی که رشد اقتصادی کشور بالا نباشد، بانک مرکزی باید بتواند با کاهش نرخ بهره رشد اقتصادی را تحریک کند.
منبع: میزان

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :