موضوعات ‌مرتبط: سیاسی انتخابات

a/46653 :کد

0

"کارت هوشمند ملی" برای انتخابات اسفندماه ضروری نیست

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -"کارت هوشمند ملی" برای انتخابات اسفندماه ضروری نیست

مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور گفت: انتخابات امسال به صورت حضوری و با ارائه شناسنامه و کارت ملی انجام می شود.

مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور گفت: انتخابات امسال به صورت حضوری و با ارائه شناسنامه و کارت ملی انجام می شود.
به گزارش تحلیل ایران ، حمیدرضا یغمایی مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور در گفت وگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه خدمات احراز هویت یکی از مهم‌ترین کارکردهای کارت هوشمند ملی در انتخابات است در صورت فراهم بودن بستر، سیستم رای گیری به صورت مجازی انجام می شود و هرجا که نیاز به احراز هویت در فضای مجازی باشد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت:درحال حاضر به دلیل اینکه عده‌ای از افراد فاقد کارت هوشمند ملی بوده، سیستم رای گیری انتخابات به صورت حضوری و با ارائه شناسنامه و کارت ملی انجام می‌شود.

یغمایی تصریح کرد: در انتخابات امسال تمام اسناد توسط هیئت اجرایی انتخابات از جمله صورت جلسه‌ها،مکاتبات، اسناد و دستورالعمل ها به صورت الکترونیک و آنلاین رد و بدل می شود و همچنین امضای مسئول مرتبط نیز به روش امضای دیجیتال صورت می‌گیرد.

مدیرکل نگهداری و مهندسی عملیات سازمان ثبت احوال کشور گفت: در بحث امضای دیجیتال این امکان وجود دارد که فرد اسناد رسمی را در فضای مجازی امضا کرده و به وسیله کلیدهای عمومی و خصوصی، خدمات مورد نظر خود را دریافت کند.
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :