موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/46730 :کد

0

سه کشته و۱ زخمی درحمله انتحاری به اتوبوس حامل ارتش افغانستان

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -سه کشته و۱ زخمی درحمله انتحاری به اتوبوس حامل ارتش افغانستان

مقام‌های افغانستان اعلام کردند، امروز (دوشنبه) یک بمبگذار انتحاری اتوبوس حامل پرسنل ارتش افغانستان را در شمال این کشور هدف حمله قرار داد و دست کم سه تن در این حمله کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شدند.

مقام‌های افغانستان اعلام کردند، امروز (دوشنبه) یک بمبگذار انتحاری اتوبوس حامل پرسنل ارتش افغانستان را در شمال این کشور هدف حمله قرار داد و دست کم سه تن در این حمله کشته و 14 تن دیگر زخمی شدند.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد، این انفجار انتحاری قبل از ساعت هشت صبح امروز به وقت محلی و در منطقه دهدادی در نزدیکی شهر مزار شریف، مرکز استان بلخ رخ داد.

 

این وزارتخانه در بیانیه خود تعداد زخمی‌های این حمله را هشت تن اعلام کرد، اما احمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ گفت که زخمی‌های این حمله 14 تن شامل سه زن هستند.

 

فرهاد گفت، این بمبگذار جلیقه انفجاری خود را در مجاورت این اتوبوس که حامل اعضای یگان 209 شاهین ارتش افغانستان بود، منفجر کرد و همه تلفات گزارش شده مربوط به این حمله کارکنان ارتش بوده‌اند.

 

گروه شبه نظامی طالبان افغانستان مسئولیت این بمبگذاری را در بیانیه‌ای در اینترنت بر عهده گرفت.

 

در این بیانیه آمده است که یکی از ساکنان استان وردک عامل این حمله بوده است.

معمولا شبه نظامیان طالبان اتوبوس‌های حامل کارکنان دولت و نهادهای نظامی افغانستان را در مسیر انتقال آنها به محل کار هدف حمله قرار می‌دهند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :