موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/46757 :کد

0

ارتش یمن با۲ موشک بالستیک پایگاه خمیس عربستان راهدف قرارداد

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۳۱۰   
 تحلیل ایران -ارتش یمن با۲ موشک بالستیک پایگاه خمیس عربستان راهدف قرارداد

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، پایگاه نظامی خمیس مشیط عربستان را با موشک بالستیک هدف قرار دادند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ادامه عملیات نظامی با هدف متوقف ساختن تجاوز عربستان، پایگاه نظامی خمیس مشیط عربستان را با موشک بالستیک هدف قرار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از المنار، یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با دو موشک بالستیک از نوع قاهر 1، پایگاه هوایی خمیس مشیط عربستان در عسیر را در هم کوبید.

 

همزمان با این تحول یک منبع نظامی یمنی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران کلمبیایی و استرالیایی شرکت آمریکایی بلک واتر در درگیری با ارتش یمن در بخش ذباب در استان تعز خبر داد.

قاهر 1 موشک بالستیک " زمین به زمین " و ساخت روسیه است که در داخل یمن ارتقا یافته است.

از زمان شروع

حملات تجاوزکارانه عربستان سعودی و همپیمانانش به یمن در مارس 2015، این چندمین بار است که نیروهای یمنی از این نوع موشک استفاده می کنند.

 

در چندماه گذشته ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم تجاوز عربستان بارها مواضع نظامی در داخل این کشور و همچنین مواضع مزدوران در یمن را با موشکهای بالستیک هدف قرار داده‌اند که در پی این حملات موشکی صدها متجاوز و مزدور کشته و خسارات زیادی به آنها وارد شده است.

 

فرودگاه جیزان،  پایگاه نظامی" خالد بن عبد العزیز " در منطقه " خمیس مشیط" در جنوب عربستان از جمله مناطقی هستند که پیش از این هدف موشک قاهر 1 ارتش و کمیته‌های مردمی قرار گرفتند.

 

تداوم حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به مناطق مختلف یمن

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در شبانه روز گذشته منازل شهروندان و زیرساختهای استانهای مختلف یمن را هدف قرار دادند.

 

یک منبع امنیتی گفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز چندین بار مناطق مختلف بخش "نهم" و بخش "أرحب" و منطقه النهدین در استان صنعا را بمباران کردند.

 

وی افزود که در پی حمله جنگنده‌های متجاوز به منطقه القهر در بخش "باقم" در استان صعده چهار شهروند یمنی به شهادت رسیدند و در پی حمله موشکی عربستان به بخش رازح این استان نیز دو شهروند زخمی شدند.

 

این منبع اظهار داشت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی روستای "آل حزیم" و سد "سقام" در منطقه المحجزه در بخش صراوح استان مأرب را بمباران کردند.

 

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین مناطقی از بخش "ذباب" در استان تعز را بهدف قرار دادند.

 

همچنین یک هواپیمای بدون سرنشین ائتلاف متجاوز سعودی بخش "الغیل" در استان جوف را بمباران کردند.

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :