موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/46869 :کد

0

مسکو: «بان کی‌مون» بی‌طرف باشد

  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -مسکو: «بان کی‌مون» بی‌طرف باشد

روسیه از اظهارات اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد، که در آن مسکو را مسئول اصلی شکست خوردن مذاکرات «ژنو ۳» درباره صلح سوریه اعلام کرده است، انتقاد کرد.

روسیه از اظهارات اخیر دبیرکل سازمان ملل متحد، که در آن مسکو را مسئول اصلی شکست خوردن مذاکرات «ژنو ۳» درباره صلح سوریه اعلام کرده است، انتقاد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از «رای‌ الیوم»، مسکو، امروز- دوشنبه- از «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل، که در اظهاراتی یک‌جانبه ادعا کرده است روسیه با تشدید بخشیدن به بمباران مناطق سوریه نشست «ژنو 3» بین دولت و معارضان سوری را بی‌نتیجه گذاشت، انتقاد کرد.

 

وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما خاطرنشان می‌کنیم که اظهارات دبیرکل سازمان ملل بهتر است بی‌طرفانه و واقع‌گرا باشد. ولی آنچه اتفاق افتاد متفاوت از این رویکرد است.

 

طبق این گزارش، بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل، جمعه گذشته در گفت‌وگو با روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» اظهار داشت، تشدید حملات هوایی روسیه در سوریه «تاثیری بسیار منفی» بر مذاکرات غیرمستقیم بین نظام دمشق و معارضان سوری برجای گذاشت.

 

در حالی‌که، مسکو تأکید کرد که بان کی‌مون «رسما روسیه را مسئول» شکست مذاکرات عصر چهارشنبه در ژنو خوانده است.

 

«استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، چهارشنبه گذشته از تعلیق مذاکرات «ژنو 3» برای حل بحران سوریه به 25 فوریه خبر داد و اظهار داشت که پیش از آغاز دور بعدی مذاکرات در شورای امنیت حاضر خواهد شد.

 

پس از تعلیق مذاکرات صلح سوریه، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا به صورت ضمنی روسیه را به بی‌نتیجه گذاشتم این مذاکرات متهم کرد و خواستار متوقف شدن عملیات نظامی روسیه علیه مواضع معارضان در سوریه شد.

 

«لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه نیز جمعه گذشته مدعی شد: حملات هوایی روسیه «تلاش‌ها برای دستیابی به راه‌حلی سیاسی» برای این بحران را ناکام گذاشت.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :