موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سایر حوزه ها

a/46943 :کد

0

دعوت از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۸:۵۶
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -دعوت از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان دراروپا اعلام کرد:پیروزی نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)،پایانی براستعمار وقطع دست‌های آلوده استعمارنوین،نقطه عطفی درحیات سیاسی- اجتماعی ملت ایران وجهانیان است.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان دراروپا اعلام کرد:پیروزی نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)،پایانی براستعمار وقطع دست‌های آلوده استعمارنوین،نقطه عطفی درحیات سیاسی- اجتماعی ملت ایران وجهانیان است.

 


به گزارش  تحلیل ایران،اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد: سالروز پیروزی نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، پایانی بر استعمار و  قطع دست‌های آلوده استعمار نوین، نقطه عطفی در حیات سیاسی- اجتماعی ملت ایران و جهانیان است.


در ابتدای این بیانیه آمده است: 22 بهمن سالروز پیروزی نهضت اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، پایانی بر استعمار و  قطع دست‌های آلوده استعمار نوین، نقطه عطفی در حیات سیاسی- اجتماعی ملت ایران و جهانیان است. انقلابی که نه بریده‌ای از تاریخ بلکه امری مستمر و حقیقتی دائمی و ماندگار خواهد ماند تا حیات طیبه را برای زیستن سعادتمند بشریت به ارمغان آورد.


در ادامه تاکید شد: البته در این بین عرصه‌ای برای تفکر، پویش، حرکت و تحول برای منت نهاده شدگانی چون ما جوانان و رویش‌های انقلاب گشوده شده است تا میراث داران امینی برای مردمانی غیور، با اراده و با ایمان باشیم که به مدد خداوند و به رهبری موسای زمان خود خمینی کبیر رحمه‌الله علیه، نظاره‌گر صبحی قریب و روزهایی خدایی بودند.


اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا اضافه کرد: امروز در سی و هفتمین  سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تاثیرگذاری اندیشه امام خمینی(ره)  و نقش انقلاب اسلامی ایران بر جنبش و نهضت‌های آزادی‌خواه نمود بیشتری پیدا کرده است. اسلام ناب محمدی با پرچمداری ایران اسلامی، ستون فقرات و الهام بخش حرکت‌های عدالت خواهی و پناهگاه مظلومان در  فلسطین، عراق، سوریه، لبنان، بحرین، یمن، نیجریه و نیز در دیگر نقاط جهان شده است.


در ادامه بیانیه این اتحادیه دانشجویی آمده است: فرزندان انقلاب اسلامی در عراق، بحرین، یمن، نیجریه و سوریه ضربات مهلکی را بر پیکره مستکبران جهان و نوکرانشان وارد کرده‌اند. جهان و جهانیان شاهد ثمر دادن درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران هستند. انتفاضه سوم فلسطین نمونه بارز دیگری  از این مسیر روشن است، انتفاضه‌ای که محکوم کننده بیش از پیش تروریسم سیستماتیک یک دولت اشغالگر است. حمایت از فلسطین، محکوم کننده همه اشکال تروریسم اعم از تروریسم سیاسی، بنیادگرایی مذهبی اسلام آمریکایی داعشی - وهابیسم تا بنیادگرایی صهیونیستی است. در این میان سکوت رسانه‌های غربی و بین‌المللی وابسته به امریکا و سازمانها و نهادهای تحت نام حقوق بشر چیزی جز ذهن آلوده به تزویر و منطق متناقض در مواجهه با اصول انسانی را به نمایش نمی‌گذارد.


در قسمت دیگری از این بیانیه آمده است: تاریخ معاصر گواه است که ایادی پیدا و پنهان استکبار با توجه به نقش کلیدی ایران در رشد و نمو آزادگی، حرکت‌های ترقی خواهانه و عدالت جویی از هیچ اقدامی اعم از کودتا، جنگ تحمیلی، اختلافات قومی- مذهبی، تحریم، نفوذ سیاسی- اقتصادی- فرهنگی و ترورهای ناجوانمردانه در طول عمر با برکت انقلاب دریغ ننموده‌اند و گاه بی‌پرده و گستاخانه و گاه نرم و خاموش بنیادهای انقلاب اسلامی را هدف قرار داده‌اند. بی شک، حفاظت از انقلاب و بیمه کردن آن در برابر هرگونه آفت و تهدیدی امری ضروری است که این امر جز با نگاه عمل‌گرایانه در تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری، وحدت نخبگان کشور، نگاه نقادانه و بازخوانی فراز و فرودهای انقلاب اسلامی و یافتن نقاط ضعف و نقاط تفوق و حضور فعال مردم در عرصه‌های گوناگون محقق نمی‌گردد.


این اتحادیه دانشجویی در اروپا، در ادامه این بیانیه اعلام کرد: انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان که مظهر مردم سالاری دینی است می‌تواند فرصت مغتنمی برای مستحکم‌تر شدن پایه‌های نظام در ساخت داخلی و افزایش قدرت راهبردی کشور در معادلات بین‌المللی باشد.  


در ادامه تاکید شد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به عنوان نهادی مستقل امید دارد همگان با نگاه کلان و ملی زمینه مشارکت حداکثری را با حفظ وحدت جامعه، تبعیت از رهبری، بدور از حاشیه‌سازی و هزینه‌سازی برای نظام و نهادهای قانونی کشور  در امر انتخابات را فراهم نمایند و ملت بزرگ ایران نیز با انتخاب نمایندگانی کارآمد، اثرگذار و دلسوز، قابلیت‌های الهام بخشی جمهوری اسلامی در سطح منطقه و عدالتخواهان سراسر جهان را بیافزاید و توان بهره برداری و بهره گیری حداکثری از موقعیت پیش آمده پس از توافق برجام  را ارتقا بخشند.  


در پایان این بیانیه تاکید شد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، همچون همیشه چشم انتظار حضور پرشور آحاد مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن ماه 1394 است تا با حضور در جشن سپاس و استقامت خود در راه خدا و  نمایش اقتدار، صلابت، عزت و یکپارچگی خود در برابر مستکبرین و زورگویان، میثاق الهی خود را با آرمان‌های والای امام راحل رحمه‌الله علیه و منویات مقام عظمای ولایت امام خامنه ای مدظله‌العالی، شهدا و ایثارگران تجدید و تحکیم کنند.

منبع :میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :