موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/46986 :کد

0

"میدان آزادی "مهمان ماهواره بر «سیمرغ»و موشک بالستیک «عماد»

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۷۶۹   
 تحلیل ایران -"میدان آزادی "مهمان ماهواره بر «سیمرغ»و موشک بالستیک «عماد»

متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ماهواره بر سیمرغ و موشک بالستیک عماد را در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش می‌گذارند.

متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ماهواره بر سیمرغ و موشک بالستیک عماد را در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش می‌گذارند.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، همگام با حضور میلیونی مردم انقلابی ایران در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن، متخصصان افتخار آفرین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ماهواره بر سیمرغ و موشک بالستیک عماد را در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در خیابان آزادی تهران به نمایش می‌گذارند.    

این 2 دستاورد مهم وزارت دفاع در حوزه فضایی و موشکی به عنوان نماد خوداتکایی وتحریم شکنی، تبلور اراده ملتی است که با ایثار، مقاومت و پایداری بی نظیر خود، سی و هفتمین فجر پیروزی را با اقتدار، عزت و سربلندی جشن می‌گیرند.

گفتنی است سیمرغ، ماهواره بری دو مرحله است که در راستای دست یابی به بخشی از اهداف برنامه فضایی ایران توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است و با بهره‌گیری از پیشران سوخت مایع می‌تواند ماهواره‌هایی در رده جرمی سنگین‌تر نسبت به ماهواره بر سفیر، با حداکثر وزن 100 کیلوگرم را در مدار حدود 500 کیلومتری و زاویه  میل مداری 55 درجه قرار دهد. همچنین سیمرغ قادر به تزریق ماهواره هایی با جرم چند صد کیلوگرم در مدارهای نزدیک به زمین (  LEO )  است.

موشک عماد نیز  که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع صورت پذیرفته است، نخستین موشک دوربرد جمهوری اسلامی ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف می باشد که قادر است اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده و به طور کامل منهدم کند.

 منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :