موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/47053 :کد

0

نامشخص بودن بودجه محیط زیست در لایحه بودجه

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -نامشخص بودن بودجه محیط زیست در لایحه بودجه

قائم مقام فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: جالب است بودجه این سازمان در لایحه بودجه سال آینده مشخص نیست و در این زمینه ابهام وجود دارد.

قائم مقام فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با انتقاد از سازمان حفاظت از محیط زیست و نداشتن برنامه برای رفع آلودگی هوای تهران و کلانشهرها گفت: جالب است بودجه این سازمان در لایحه بودجه سال آینده مشخص نیست و در این زمینه ابهام وجود دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بهروز نعمتی نماینده اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با افکارخبر، با اشاره به لایحه بودجه سال آینده و ضعف های آن گفت: متاسفانه در این لایحه ضعف هایی وجود دارد که یکی از آنها همین مشخص نبودن بودجه برخی سازمانها و نهادها از جمله سازمان محیط زیست است.

 

وی افزود: در خصوص کاهش آلودگی هوا بودجه ای تعیین نشده و اصلا دولت در این لایحه هیچ بودجه مشخصی را در این زمینه اختصاص نداده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سوءمدیریت‌ها در سازمان محیط زیست بر آلودگی هوا افزوده است، گفت: دولت تا کنون سیاست و تدابیر خاصی در این زمینه نداشته است.

 

نعمتی با اشاره به دلایل افزایش آلودگی هوای تهران، نبود مدیریت مدیریت واحد، وجود صنایع آلاینده، عدم انتقال این صنایع به خارج از شهر و بی توجهی دولت به این مساله را از دلایل افزایش آلودگی هوا ذکر کرد.

 

وی همچنین به سوء مدیریت در دیگر دستگاهها و سازمان های مرتبط با آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: باید با یک مدیریت هماهنگ و واحد به مقابله با الودگی هوا رفت و نمی توان این موضوع مهم را به یک دستگاه یا نهاد سپرد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :