موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی کشاورزی

a/47079 :کد

0

ایتالیا خواستار کمک ایران برای تولید زعفران و خرما شد

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۲۶۹   
 تحلیل ایران -ایتالیا خواستار کمک ایران برای تولید زعفران و خرما شد

وزیر کشاورزی ایتالیا با اشاره به دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی ایران، گفت: ما می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی مانند تولید زعفران و خرما از تجربیات شما استفاده کنیم

وزیر کشاورزی ایتالیا با اشاره به دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی ایران، گفت: ما می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی مانند تولید زعفران و خرما از تجربیات شما استفاده کنیم و با کمک شما می‌توانیم شرایط تجاری مناسبی را فراهم آوریم.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم، مسعود خوانساری ظهر امروز در دیدار با وزیر کشاورزی ایتالیا در اتاق بازرگانی تهران، اظهار کرد: در زمان تحریم‌ها روابط دو کشور ایران و ایتالیا قطع نشد. ما بالاترین روابط اقتصادی در میان کشورهای اروپایی را با ایتالیا داشته‌ایم.

 

وی افزود: سفر اخیر رئیس جمهور ایران به ایتالیا بعد از اجرای برجام و امضای تفاهمنامه‌های مشترک نشان دهنده عمق روابط دو کشور است که امیدواریم هر چه زودتر به نتیجه برسد.

 

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: سرمایه‌گذاری ایتالیا در صنایع ایران می‌تواند بازنده مناسبی برای شرکتهای ایتالیا داشته باشد زیرا ایران علاوه بر داشتن بازار 300 میلیونی اطراف خود منابع طبیعی غنی، افراد تحصیلکرده و داشتن ثبات دارای امنیت است که شرایط ممتازی ایجاد کرده است.

 

خوانساری تصریح کرد: حدود 108 میلیارد دلار به کشور روسیه توسط کشورهای همسایه صادر می‌شد که ما می‌‌توانیم با داشتن تفکر و ایده‌های جدید با همراهی ایتالیا این بازار را تصاحب کنیم.

 

وی یادآور شد: ایران و ایتالیا می‌توانند در بخش کشاورزی درزمینه‌های مختلفی از جمله صنایع غذایی به نتیجه برسند.

 

در ادامه این مراسم مائوویتزیو مارتینا وزیر کشاورزی ایتالیا نیز اظهار کرد: ما در روابط با ایران تنها به دنبال آن نیستیم که یک کشور دهنده و یک کشور گیرنده باشد بلکه به دنبال توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مشترک هستند.

 

وی با اشاره به وضعیت کشاورزی در ایتالیا گفت: ما دارای تخصص،تجربه مناسبی هستیم که این امر نقطه قوت ما حساب می‌آید.

 

مارتینا افزود:الگوی کشاورزی ما یکی از مهمترین مشخصه‌های ایتالیا می‌باشد که منجر شده در هر هکتار ما بازده مناسبی داشته باشیم که این رقم میانگین اروپا از جمله آلمان و انگلیس و حتی 60 درصد بیشتر از فرانسه است.

 

وی همچنین یادآور شد: کشاورزی ایتالیا علاوه بر داشتن ارزش افزوده مناسب به محیط زیست نیز آسیب نمی‌رساند.

 

وزیر کشاورزی ایتالیا تاکید کرد: کشاورزی این کشور بیولوژیکی است و از نظر وسعت دارای پنجمین زمین بیولوژیک در دنیا است.

 

این مقام ایتالیایی با اشاره به اینکه ایتالیا تجربیات مناسبی در بخش‌های شیلات، ژنتیک حیوانی و گیاهی، ماشین‌آلات کشاورزی دارد، گفت: کشور ما در این زمینه می‌تواند تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهید.

 

وی در پایان با اشاره به دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی ایران، گفت: ما نیز می‌توانیم در زمینه‌های مختلفی مانند تولید زعفران و خرما از تجربیات شما استفاده کنیم و با کمک شما می‌توانیم شرایط تجاری مناسبی را فراهم آوریم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :