موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/47145 :کد

0

ورود ایتالیا به مدیریت پس از تولید محصولات کشاورزی ایران

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۱:۳۰
تعداد بازدید : ۸۱۲   
 تحلیل ایران -ورود ایتالیا به مدیریت پس از تولید محصولات کشاورزی ایران

وزیر جهادکشاورزی گفت: یکی از بحث‌های مفصلی که ما با وزیر کشاورزی ایتالیا داشتیم، مدیریت پس از تولید است که شامل فراوری و بسته‌بندی و در نهایت صادرات می‌شود.

وزیر جهادکشاورزی گفت: یکی از بحث‌های مفصلی که ما با وزیر کشاورزی ایتالیا داشتیم، مدیریت پس از تولید است که شامل فراوری و بسته‌بندی و در نهایت صادرات می‌شود.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرنگار خبرگزاری فارس، محمود حجتی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا اظهار داشت: ایتالیا به عنوان یکی از چهار کشور برتر اروپا که یکی از اعضای گروه 8 از جایگاه مهمی در جهان برخوردار است.


وی سفر هیات ایتالیایی به ایران را نشانه موفقیت آمیز بودن سفر رئیس جمهور کشورمان برشمرد و اظهار داشت: این سفر منجر به امضای 28 توافق‌نامه شده است و سفر وزیر کشاورزی ایتالیا به ایران برای پیگیری این توافق‌نامه‌ها است.


حجتی به سرفصل برخی از این توافق نامه‌ها اشاره کرد و گفت: امضای یادداشت تفاهم همکاری در زمینه حفظ نباتات، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک کشاورزی، ایجاد شرکت‌های مشترک، انتقال تکنولوژی بذر و نهاد،سرمایه‌گذاری در مورد صادرات به اروپا، مشاوره فنی و تکنیکی در باره صنایع کشاورزی از جمله این هاست.


وی ادامه داد: ایران در زمینه تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات باغی جزو 10 کشور اول دنیا است و دارای ظرفیت‌ خوبی در این حوزه است که برخی از آنها عبارتند از  وجود منابع غنی ژنتیکی در کشور، امکان تولید محصولات سالم و ارگانیک با توجه به اقلیم گرم و خشک کشور،وجود تنوع آب و هوایی چهار فصل است


حجتی ادامه داد: در عین حال حضور نیروی کار جوان و دانشگاهی و وجود مراکز تحقیقاتی کشاورزی و صنایع وابسته، موقعیت بی‌نظیر ایران برای صادرات به کشورهای منطقه به دلیل دسترسی به آب‌های آزاد و وجود سیستم حمل و نقل ریلی و زمینی برای جابجایی محصولات این موقعیت خوب را دو چندان می کند.


وزیر کشاورزی با بیان اینکه امروز موقعیت خوبی برای کارآفرینان دو کشور مهیا شده است گفت: اگر ایران از منابع زیاد برای تولید غذا و محصولات کشاورزی در خاورمیانه برخوردار است، ایتالیا نیز از دانش فنی و تکنولوژی خوبی در این حوزه بهره‌مند است. ما با ایتالیا در حوزه انتقال تکنولوژی و علوم زیستی همکاری تنگاتنگی خواهیم داشت.


وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به ظرفیت ایران در مورد داروهای گیاهی گفت: دنیا امروز از داروهای شیمیایی به سمت داروهای گیاهی حرکت می‌کند و در کشور ما تاکنون هزار و چهارصد و پنجاه گیاه دارویی شناخته شده که اینها به صورت خام صادر می‌شوند.


حجتی ادامه داد: یکی از بحث‌های مفصلی که ما با وزیر کشاورزی ایتالیا داشتیم مدیریت پس از تولید است که شامل فراوری و بسته‌بندی و در نهایت صادرات می‌شود که این از موضوعات مورد علاقه دو کشور است. ما امیدواریم در این مدت تفاهم‌نامه و قراردادهای خوبی با طرف ایتالیایی خود امضا کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :