موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47152 :کد

0

تحریم های غرب در مورد روسیه قوانین بین المللی را نقض می کند

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۲:۰۱
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -تحریم های غرب در مورد روسیه قوانین بین المللی را نقض می کند

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که تحریم های غرب و امریکا کاملا غیرقانونی است و قوانین بین المللی را نقض می کند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که تحریم های غرب و امریکا کاملا غیرقانونی است و قوانین بین المللی را نقض می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر خارجه روسیه در گفت و گو با ایتارتاس اعلام کرد که اتحادیه اروپا به درخواست امریکا تحریم های علیه روسیه را اعمال کرده است و هر چند مقامهای اروپایی از امکان لغو تحریم ها در مورد روسیه سخن گفته اند اما با مسکو در باره لغو این محدودیت ها هیچ گفت و گویی نمی کنند.

 

ریابکوف ادامه داد: تحریم هایی که اتحادیه اروپا در مورد روسیه اعمال کرده است به ابتکار و درخواست آمریکا وضع شده است و واشنگتن مولد ایده تحریم می باشد و همواره سعی می کند کشورهای اروپایی را در یک ردیف در پشت سر خود قرار دهد.

 

وی گفت: تحریم های یکجانبه غرب در مورد روسیه غیرقانونی و مغایر با قوانین بین المللی است و مسکو استدلال هایی که در سیاست تحریمی مطرح می شود را نمی پذیرد.

 

معاون وزیر خارجه روسیه کشورهای غربی را متهم کرد که سعی دارند در قبال تغییر سیاست روسیه بخشی از تحریم ها را لغو کنند و به این دلیل بر روسیه فشار وارد می اورند. خواسته هایی که در این رابطه از روسیه می شود با واقعیت هیچ مطابقتی ندارد.

 

وی گفت: غرب از روسیه می خواهد در ازای لغو تحریم ها، توافقنامه مینسک 2 را برای حل و فصل مسایل جنوب و شرق اوکراین بطور کامل اجرا کند. افرادی که در امریکا و اتحادیه اروپا چنین خواسته ای را از روسیه مطرح می کنند آدرس را اشتباه گرفته اند و بجای مسکو باید از کی یف چنین درخواستی را بکنند.

 

آمریکا در دو سال اخیر به بهانه اوکراین با همراه کردن اتحادیه اروپا با خود، چند بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد روسیه اعمال کرده است.

 

روسیه نیز سال گذشته در پاسخ به این اقدام ها واردات محصولات کشاورزی و برخی اقلام مواد غذایی را از کشورهای تحریم کننده خود منع کرد.

 

معاون وزیر امور خارجه روسیه اخیرا نیز به دنبال وضع تحریم های جدید از سوی واشنگتن در مورد مسکو، از اعمال تحریم های غرب در مورد این کشور انتقاد کرده و گفته بود: آمریکا بدون واقع بینی و ارائه دلیل منطقی، تحریم های جدید در مورد روسیه اعمال کرده است.

 

ریابکوف در این رابطه به خبرنگاران گفت: استدلالی که بر اساس آن، آمریکا تصمیم به تشدید تحریم ها در مورد روسیه گرفته، ضعیف و دور از واقعیت است و با وضعیت واقعی حاکم بر منطقه کریمه و مناطق جنوب و شرق اوکراین در سال های اخیر مطابقت نمی کند.

 

بر اساس اطلاعات خبرگزاری روسی اینترفاکس، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که سازمان های دولتی آمریکایی همانند مسخ شده ها رفتار می کنند.

 

ریابکوف تاکید کرد که آمریکا باید برای بهبودی وضعیت مناطق شرق اوکراین و اجرای توافقنامه مینسک بر کی یف فشار وارد کند.

 

منبع:میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :