موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47169 :کد

0

کویت:‌ در عملیات زمینی در سوریه شرکت نمی‌کنیم

  ﺳﻪشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : ۲۹۸   
 تحلیل ایران -کویت:‌ در عملیات زمینی در سوریه شرکت نمی‌کنیم

وزیر دولت کویت تاکید کرد که این کشور در عملیات زمینی در سوریه مشارکت نمی کند.

وزیر دولت کویت تاکید کرد که این کشور در عملیات زمینی در سوریه مشارکت نمی کند.

 

به گزارش پايگاه خبري تحليلي "تحليل ايران" به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر دولت کویت به رویترز گفت که این کشور در عملیات علیه داعش مشارکت می‌کند اما در عملیات زمینی در سوریه شرکت نمی‌کنیم.


این در شرایطی است که سعودی‌ها از هفته گذشته اعلام کردند که قصد دارند 150 هزار نظامی تحت عنوان ائتلاف ضد داعش به سوریه اعزام کنند.

وز قبل منابع سعودی به شبکه خبری «سی ان ان» گفته بودند که طرحی برای آموزش 150 هزار نیروی نظامی برای اعزام به خاک سوریه دارند تا عملیات نظامی زمینی در سوریه انجام دهند.


بر اساس این خبر 150 هزار نیروی نظامی که اغلب آنها عربستانی، سودانی، مصری و اردنی هستند در حال حاضر در خاک عربستان حضور دارند تا برای آنچه مقابله با «داعش» خوانده شده وارد خاک سوریه شوند.


این منابع تأکید کردند که مغرب، کویت، ترکیه، بحرین، امارات، و قطر نیز با فرماندهی ریاض و آنکارا نیروهای خود را از شمال سوریه و از مسیر ترکیه وارد خاک سوریه خواهند کرد و مالزی، اندونزی و برونیی نیز به عربستان نیرو اعزام خواهند کرد.


عربستان پیشتر اعلام کرده بود با توجه به اینکه حمله‌های هوایی داعش را شکست نخواهد داد؛ قصد دارد نیروی زمینی به سوریه اعزام کند که این مسأله با استقبال واشنگتن مواجه شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :