موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/47221 :کد

0

انتقاد حزب مخالف ترکیه از عملیات «ضد پ. ک. ک.»

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۵
تعداد بازدید : ۳۹۵   
 تحلیل ایران -انتقاد حزب مخالف ترکیه از عملیات «ضد پ. ک. ک.»

رهبر حزب مخالف ترکیه، ضمن محکوم کردن عملیات ارتش ترکیه علیه عناصر «حزب کارگران کردستان» (پ. ک. ک.) در جنوب شرقی این کشور اعلام کرد، دولت آنکارا غیر نظامیان را در این منطقه قتل عام می کند.

رهبر حزب مخالف ترکیه، ضمن محکوم کردن عملیات ارتش ترکیه علیه عناصر «حزب کارگران کردستان» (پ. ک. ک.) در جنوب شرقی این کشور اعلام کرد، دولت آنکارا غیر نظامیان را در این منطقه قتل عام می کند.


 

به گزارس تحلیل ایران ؛صلاح الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق های ترکیه روز سه شنبه (20 بهمن) در جمع نمایندگان حزبش گفت: «آنها (نظامیان ترکیه) در شهر «جیزره» مرتکب قتل عام شدند و نمی خواهند آن را اعلام کنند.»


 

پس از آغاز عملیات نظامی ترکیه در شهر کوچک «جیزره» در جنوب شرقی استان «شیرناک»، در طول شش هفته گذشته، مقررات منع رفت و آمد در این شهر حاکم بوده است.


مردم شهر استانبول ترکیه روز دوشنبه (19 بهمن) علیه اقدام ارتش به برقراری مقررات منع رفت و آمد در این شهر تظاهرات کردند.


در جریان این تظاهرات، پلیس ضد شورش از ماشین آب پاش برای متفرق کردند تظاهرات کنندگان استفاده کرد.

به گفته «فیصل ساری ییلدیز»، نماینده حزب دموکراتیک خلق های ترکیه، از مجموع 120 هزار تن از ساکنان شهر «جیزره»، 100 هزار تن از محل زندگی خود گریخته اند. شماری از شهروندان نیز هنوز در ساختمان های این شهر ناآرام گرفتار شده اند.

 

روز یکشنبه (18 بهمن)، 60 تن از زخمیانی که در زیرزمین ساختمانی در «جیزره» پناه گرفته بودند، در جریان حمله ارتش به این شهر کشته شدند. دولت ترکیه ادعا می کند، عناصر ارشد پ. ک. ک. را در این ساختمان به دام انداخته است.


دمیرتاش گفت، حدود 70 تا 90 تن در زیرزمین این ساختمان و سایر ساختمان های «جیزره» که تحت حمله خمپاره ای قرار داشتند، پناه گرفته بودند.


وی افزود: «آنها (ارتش ترکیه) اجساد را در خیابان ها و ساختمان های مخروبه رها می کنند.»

در پی بمب گذاری مرگبار در شهر کوچک «سوروچ» در جنوب ترکیه در ماه ژوئیه گذشته، آنکارا عملیات ضد پ. ک. ک. را آغاز کرد. بیش از 30 تن در این حمله کشته شدند که دولت ترکیه تکفیری های داعش را مسئول کشته شدن این افراد معرفی کرد.


پس از این حادثه، عناصر پ. ک. ک. که دولت ترکیه را به حمایت از داعش متهم می کنند، وارد مجموعه ای از آنچه حملات تلافی جویانه علیه پلیس و نیروهای امنیتی ترکیه توصیف می کنند، شدند.

منبع : پرس تی وی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :