موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47293 :کد

0

کویت: نیروی زمینی به سوریه و عراق نخواهیم فرستاد

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -کویت: نیروی زمینی به سوریه و عراق نخواهیم فرستاد

یک مسئول عالی رتبه دولت کویت با تاکید بر اینکه قانون اساسی این کشور اجازه اعزام نیرو برای نبرد خارج از مرزها را نمی‌دهد گفت که کشورش از راه‌های دیگری از "اقدامات جهانی در مبارزه با تروریسم در عراق...

یک مسئول عالی رتبه دولت کویت با تاکید بر اینکه قانون اساسی این کشور اجازه اعزام نیرو برای نبرد خارج از مرزها را نمی‌دهد گفت که کشورش از راه‌های دیگری از "اقدامات جهانی در مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه" حمایت می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد المبارک الصباح، وزیر کشور کویت در امور کابینه در گفتگو با خبرگزاری رویترز در دبی گفت: کویت در تمامی جبهه‌ها دوشادوش برادران خود در عربستان می‌ایستد، ما همواره آماده و قادر هستیم که در چارچوب قانون اساسی خود به شرکای خود در منطقه خلیج فارس کمک کنیم.

 

المبارک الصباح در ادامه بدون اشاره به جزئیات، تاکید کرد: این کمک‌ها می‌تواند از طریق تبادل اطلاعات و تامین زیرساخت‌های لازم برای ائتلاف در راستای تسهیل فعالیت‌هایش باشد.

 

وی درباره انتقادات ایران از عربستان در مورد اعدام شیخ نمر گفت: ایران باید به حاکمیت ملی عربستان احترام بگذارد.

این مسئول دولت کویت در ادامه مدعی شد: حوادث پس از اعدام شیخ نمر همواره موجب نگرانی شدید کویت و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و جهان بوده و خواهد بود.


وی در پاسخ به سوالی درباره اقدامات امنیتی پس از حمله تروریستی علیه مسجد امام صادق (ع)‌ در کویت نیز گفت: واقعا دشوار است که مانع از آن شد که یک فرد اخلال‌گر دست به چنین کاری نزند اما تدابیر امنیتی جدید در اماکن عمومی شامل اماکن مذهبی، تجاری و یا اجتماعی انجام شده تا انجام چنین اقداماتی دشوارتر از قبل باشد.

این وزیر کویتی حمله تروریستی علیه مسجد امام صادق (ع) را تلاشی مذبوحانه برای برانگیختن تنش‌های فرقه‌ای در کویت دانست "که شیعیان بسیاری در تجارت و سیاست آن مشغول به فعالیت هستند."

 

وی ادامه داد: افزایش کسری بودجه کویت، انجام اصلاحات اقتصادی فوری از جمله کاهش حمایت‌های دولتی از برخی خدمات که احتمالا موجب کاهش مصرف بی‌رویه آنها خواهد شد، را می‌طلبد.

 

المبارک الصباح ادامه داد: کویت باید از ساختار خود برای حفظ رفاه اجتماعی در طولانی مدت حمایت کند تا نیازمندان از آن بهره‌مند شده و کسانی که مستحق آن نیستند، حذف شوند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :