موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/47324 :کد

0

علاقه‌مندی ایتالیا به سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف ایران

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -علاقه‌مندی ایتالیا به سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف ایران

رییس سازمان ایچه، بخش بازرگانی سفارت ایتالیا در ایران، با اشاره به اهمیت بازار بزرگ کشورمان برای این سازمان گفت: ایران و ایتالیا می‌توانند در صنایع مختلف از جمله جواهرات و طلاسازی، نفت، گاز...

رییس سازمان ایچه، بخش بازرگانی سفارت ایتالیا در ایران، با اشاره به اهمیت بازار بزرگ کشورمان برای این سازمان گفت: ایران و ایتالیا می‌توانند در صنایع مختلف از جمله جواهرات و طلاسازی، نفت، گاز و پتروشیمی، خودروسازی، کشاورزی و حمل و نقل با یکدیگر همکاریداشته باشند.


به گزارش تحلیل ایران ریکاردو ماریا مونتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: سفر اخیر هیات تجاری ایتالیا به ایران بر سه حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، ابزارآلات کشاورزی و ساخت راه‌آهن و فرودگاه متمرکز بود.

وی ادامه داد: ایران در حال حاضر به سرمایه‌گذاری برای ارتقای تکنولوژی‌های خود در حوزه نفت و گاز نیاز دارد و شرکت‌های ایتالیایی علاقه‌مند به همکاری در این زمینه هستند.

 

رییس سازمان ایچه، شراکت را مدلی از همکاری اقتصادی میان فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا دانست و افزود: این مدل در بعضی زمینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های کلان کاربرد دارد اما در همه زمینه‌ها معمول نیست؛ برای مثال اگر تولید شرکتی منحصر به قوطی‌های سس گوجه باشد، این مجموعه به دنبال شریک در ایران نمی‌گردد و هدف آن فروش محصولات در بازار مصرف است.

 

مونتی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت‌های ایتالیایی به ایران به عنوان مسیری برای دستیابی به بازار دیگر کشورهای منطقه نگاه می‌کنند، بیان کرد: با توجه به فعالیت بخش‌های مختلف صنعتی در ایران و بزرگ بودن بازار مصرف داخلی این کشور، اولویت فعالان اقتصادی ایتالیا همکاری با صنایع داخلی و پاسخگویی به درخواست‌هایی است که از سوی بازار ایران مطرح می‌شود اما در آینده ممکن است این درخواست‌ها به خارج از ایران و کشورهای منطقه مربوط باشد.

 

وی دورنمای روابط دو کشور را مثبت دانست و گفت: علاوه بر وجود زمینه‌های مختلف اقتصادی و تجاری برای همکاری میان ایران و ایتالیا، صمیمیتی میان مردم دو کشور وجود دارد که این امر امیدواری‌ها را نسبت به آینده روابط آن‌ها افزایش می‌دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :