موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/47326 :کد

0

اعزام ۵ کشتی انگلیسی به دریای بالتیک برای تقویت نیروی ناتو

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۲:۱۵
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -اعزام ۵ کشتی انگلیسی به دریای بالتیک برای تقویت نیروی ناتو

انگلیس قصد دارد که پنج کشتی دیگر را به دریای بالتیک اعزام کند که بخشی از افزایش نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) علیه روسیه محسوب می‌شود.

انگلیس قصد دارد که پنج کشتی دیگر را به دریای بالتیک اعزام کند که بخشی از افزایش نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) علیه روسیه محسوب می‌شود.


به گزارش تحلیل ایران به نوشته روزنامه گاردین، تعداد قابل توجهی سرباز انگلیسی احتمالا به این منطقه اعزام می‌شوند تا شمار نیروی جدید ناتو در بالتیک به شش هزار تن برسند که قرار است به طور گردشی در شش کشور همسایه روسیه مستقر شوند.

تصمیم‌گیری درخصوص تعداد دقیق این سربازان انگلیسی در نشست ناتو در ورشو در تابستان انجام می‌شود.

 

آمریکا، انگلیس و آلمان کشورهای اروپای شرقی مانند هلند، بلغارستان، رومانی، لیتوانی، لتونی و استونی را برای افزایش شمار سربازان تحت فشار قرار داده‌اند و اعلام کرده‌اند که حضور سربازان این کشورها عامل بازدارندگی در قبال روسیه خواهد بود و اعزام سربازان بخشی از اقدامی است که ناتو آن را رویکردی بازدارنده برای ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه می‌داند.

پس از سال‌ها عقب‌نشینی نظامی از اروپا از زمان جنگ سرد، آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که هزینه نظامی خود برای اروپا را 4 برابر کرده و آن را به 3 میلیارد و چهارصد هزار دلار رسانده است تا حضور خود در اروپا به منظور مقابله با روسیه را تقویت کند.

 

مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس قرار است در نشست دو روزه ناتو در بروکسل که دستور کار آن عمدتا موضوع روسیه است، شرکت کند.


وی اعلام کرد که انگلیس قرار است به نیروی دریایی دائمی ناتو برای اولین بار پس از 2010 کمک کند.

 

وی گفت: افزایش نیروهای ناتو (در شرق اروپا) این پیام محکم را به دشمنان ما می‌رساند که ما برای پاسخ به هر تهدید آماده هستیم و از هم‌پیمانان خود دفاع می‌کنیم. سال 2016 شاهد تمرکز خاص ما بر حوزه بالتیک خواهد بود.

 

ناتو اعلام کرده است که افزایش حضور نیروها در کشورهای حوزه بالتیک با این هدف صورت می‌گیرد که آنچه روسیه در قبال اوکراین انجام داده در این منطقه صورت نگیرد.

 

انگلیس که هواپیماهای آن پیش از این در کشورهای حوزه بالتیک حضور داشته‌اند به طور مرتب نیروهایی را با هدف آموزش به این منطقه می‌فرستد و قصد دارد ناوشکن جنگی HUS Iron Duke را در این منطقه مستقر کند.

 

انگلیس همچنین قصد دارد ناوشکن نوع 45 و سه مین یاب و 530 پرسنل دریایی را نیز به این منطقه اعزام کند.

منبع:ایسنا

                               

اعزام     کشتی     انگلیس     ناتو     روسیه    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :