موضوعات ‌مرتبط: ورزشی المپیک

a/47349 :کد

0

احتمال غیبت ورزشکاران کنیایی در المپیک ریو به خاطر زیکا

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۳:۲۲
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -احتمال غیبت ورزشکاران کنیایی در المپیک ریو به خاطر زیکا

در صورتی که مساله شیوع ویروس "زیکا" در ریوی برزیل به یک اپیدمی تبدیل شود، ورزشکاران کنیایی در این بازی‌ها شرکت نخواهند کرد.

در صورتی که مساله شیوع ویروس "زیکا" در ریوی برزیل به یک اپیدمی تبدیل شود، ورزشکاران کنیایی در این بازی‌ها شرکت نخواهند کرد.

 

به‌ گزارش ‌تحلیل ایران و به نقل از Inside the games، ویروس "زیکا" به وسیله پشه‌ شیوع پیدا کرده است. این مساله از سوی سازمان سلامت جهانی اضطراری اعلام شده و خطر شدیدتر شدن آن در هفته‌های گذشته افزایش یافته است.

 

به زنان باردار توصیه شده که به مناطق آلوده به ویروس زیکا سفر نکنند، زیرا ممکن است که کودکان آنها با مغزهایی نارس به دنیا بیایند.

 

عوارض زیکا عبارتند از تب، حساسیت پوستی، درد مفاصل و قرمز شدن چشم‌ها. این ویروس در آمریکایی جنوبی شیوع پیدا کرده و ترس شدیدتر شدن آن در آستانه برگزاری بازی‌های المپیک ریو افزایش یافته است.

 

رییس کمیته‌ المپیک کنیا در این باره اعلام کرد: در صورتی که شیوع ویروس زیکا به مرحله اپیدمی برسد ما با بردن ورزشکارانمان به ریو ریسک نمی‌کنیم.

 

این در حالی است که رویترز دیروز (سه‌شنبه) اعلام کرده بود که کمیته‌ المپیک آمریکا نیز به ورزشکارانش اجازه داده است که در المپیک شرکت نکنند. البته کمیته‌ المپیک آمریکا سریعا این خبر را تکذیب کرد.

 

کمیته‌ بین‌المللی المپیک (IOC) اعلام کرده است که در ارتباط نزدیک با برگزار کنندگان المپیک است و آنها تمام تلاش خود را برای کنترل زیکا انجام می‌دهند.

 

کمیته‌های المپیک نیوزیلند، استرالیا، انگلیس و کره جنوبی همگی اعلام نگرانی کرده‌اند و قصد دارند به ورزشکاران خود بیاموزند که چگونه با این شرایط مقابله کنند.

 

این امیدواری وجود دارد که به دلیل خنک‌تر شدن هوا در زمان برگزاری بازی‌های المپیک از شدت شیوع این ویروس کاسته شود.

 

سازمان بهداشت و سلامت جهانی اخیرا اعلام کرده است که تحقیقات موثری درباره بیماری‌های دیگری از جمله دنگ و تب زرد انجام شده است که می‌توانند برای زیکا نیز مفید باشند. این سازمان در حال‌ حاضر تحقیقاتی درباره زیکا انجام می‌دهد تا روش‌های پزشکی برای مقابله با آن پیدا کند.

 

در صورتی که کنیا از مسابقات کناره‌گیری کنند، سطح مسابقات د‌و‌و‌مید‌ا‌نی بسیار کاهش می یابد. د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کاران کنیایی در سال 2012 یازده مدال در المپیک کسب کردند. آنها دو مدال طلا را کسب کردند که یکی از آنها در دوی 800 متر و دیگری در دوی سه هزار متر بود.

 

کنیا همچنین در مسابقات سال گذشته دوومیدانی قهرمانی جهان هفت مدال طلا، شش مدال نقره و سه مدال برتر کسب کرد.

منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :