موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/47386 :کد

0

ایرلند دنبال روابط تجاری با ایران است

  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ — ۱۵:۳۳
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -ایرلند دنبال روابط تجاری با ایران است

مقامات ایرلندی می‌گویند به دنبال روابط تجاری با ایران هستند.

مقامات ایرلندی می‌گویند به دنبال روابط تجاری با ایران هستند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار مهر به نقل از پایگاه خبری «ایریش ایگزمینر»، «سیمون مکیور» مدیر اجرایی اتحادیه صادرکنندگان ایرلند گفت: تجار ایرلندی در حال از دست دادن فرصت‌های اقتصادی موجود در ایران هستند.

 

در همین حال مدیر اجرایی اتحادیه صادرکنندگان ایرلند تصریح کرد: دولت این کشور با تاخیری که در برداشتن تحریم‌ها علیه ایران داشت، باعث شد که دیگران از فرصت اقتصادی ۳۶۰ میلیارد یورویی ایران بهره مند و شانس کمتری برای سود بردن تجار ایرلندی مهیا شوند.

 

«سیمون مکیور» گفت: شرکت‌های ایرلندی می‌توانند در بخش غذا، نوشیدنی، لبنیات، مهندسی، ICT، خودرو سازی و لیزینگ هواپیما فرصت همکاری داشته باشند.

 

وی تصریح کرد: سفارت ایرلند در تهران باید دوباره بازگشایی شود، ضمن اینکه به سفر اخیر هیات‌های تجاری ایتالیا و فرانسه برای انعقاد قرارداد با ایران اشاره کرد.

 

در همین حال، سخنگوی وزات امور خارجه ایرلند گفت: همواره منافعی برای ایرلند با رفع تحریم‌ها در ایران وجود داشته است و اکنون ما به دنبال پیدا کردن این فرصت‌ها هستیم.

 

وی به این نکته اشاره کرد که شرکت‌های غذایی و دارویی ایرلندی در زمان تحریم، صادرات خود را به ایران قطع نکردند. سخنگوی وزات خارجه امور ایرلند گفت: سفیر ما در «آنکار» با سفیر ایران دیداری در جهت توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو طرف داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :